Partneri ročníka 2014

 HLASOVANIE RESPONDENTOV V 6. ROČNÍKU CENA VEREJNOSTI 2014 BOLO UKONČENĚ 

 
Hlasovalo sa od  2. 10. 2014 do 28. 10. 2014. Víťazom súťaže sa stala stavba, ktorá 28.10. 2014 do 23.59  hod. získala najvyšší rating, teda s hodnotou číslo 5. Výsledné ratingy boli vyhlásené v rámci Gala večera STAVBA ROKA 2014, 20. novembra 2014 o 19:00 v bratislavskom Mestskom DPOH. Televízny záznam si môžete pozrieť 29. 11. 2014 o 20:00 na RTVS :2. Ďakujeme, že ste sa zúčastnili hlasovania. 
 
 
 Hlasuje sa známkami prostredníctvom bodového rozpätia 1 až 5 počas celého trvania internetového hlasovania verejnosti na stránke www.stavbaroka.zoznam.sk. Známkou 1 sa súťažiacej stavbe prideľuje najnižšia hodnota a známkou 5 najvyššia hodnota známok. Z respondentmi udelených hodnôt známok každej stavbe sa vypočíta výsledný rating každej tejto stavby ako pomer celkového prideleného počtu známkových bodov a počtu hlasov.
 
V ostatnom týždni hlasovania sa bude respondentom zdať, že sa rating jednotlivých stavieb výrazne nemení. Je to tým, že pri veľkom počte hlasov a pri vysokých známkových hodnoteniach sú pomerné percentuálne podiely málo rozpoznateľné, ale stále sa započítavajú.
 
Systém hodnotenia stavieb verejným hlasovaním je zabezpečený proti nekorektnému hlasovaniu (zneužitiu). Hlasovanie trvá od 01.10.2014 do 28.10.2014. Pri každej stavbe sa zobrazuje aktuálny rating. Účinok hlasovania sa neprejaví bezprostredne po zahlasovaní, ale až po elektronickom spracovaní dát. Víťazom súťaže sa stane stavba, ktorá získa do 28.10. 2014 a 23.59 hod. najvyšší rating, teda rating s hodnotou blížiacou sa k najvyššej číselnej hodnote 5.
 

 

11/2014 Informačné a tréningové centrum JE Mochovce
novostavba, JE Mochovce

 Autor architektonického riešenia:
 Ing. arch. Viktor Šabík
Projektant architektonickej časti:
Barak architekti, s. r. o.
Projektant stavebnej časti:
Barak architekti, s. r. o.
Hlavný zhotoviteľ:
ZIPP BRATISLAVA  spol. s r. o.
Hlavný stavbyvedúci:
Ing. Michal Džúr
Stavebník:
Slovenské elektrárne, a. s.
Dozorná činnosť:
Ing. Július  Kliman
Celkové investičné náklady bez DPH:  
neuvádzajú sa
Stavebné náklady bez DPH:
4,4 mil. €
Lehota výstavby:
10/2011 – 08/2013

Skratky: PP - podzemné podlažie,  NP - nadzemné podlažie

Trieda energetickej hospodárnosti budovy: B/A1
Novostavba ITC Mochovce je základom Informačného a tréningového centra,  slúžiaceho širokej verejnosti na zoznámenie s históriou výroby elektrickej energie a jej technológiou výroby v atómových elektrárňach v interaktívnom multimediálnom múzeu. Táto stavba slúži aj ako výukové, tréningové a kongresové centrum pre zamestnancov a dodávateľov samotnej elektrárne. Stavba sa nachádza mimo samotného areálu EMO (Elektrárne Mochovce), v blízkosti hlavnej vrátnice. Plní aj reprezentatívnu funkciu a je miestom prvého kontaktu návštevníkov elektrárne. Koncept je založený na hmotovom riešení, vychádzajúcom z kombinácie základného kvádrového objemu so štyrmi výraznými rizalitmi. Kompozičné osi, vychádzajúce z architektonického konceptu, sa odrážajú vo vnútornom priestorovom členení stavby, v polohe a tvare rizalitov a v krajinárskom prepojení interiéru s okolitou krajinou. Interiérové komponovanie priestorov je inšpirované okolitými štruktúrami. Hlavný vstup do budovy je  v južnom rizalite, hmotovo tvoriacom jeden celok so strešným svetlíkom, presvetľujúcim hlavné auditórium. Hmotové riešenie vychádza z kombinácie základného kvádrového objemu so štyrmi výraznými rizalitmi. Kompozičné osi, vychádzajúce z architektonického konceptu, sa odrážajú vo vnútornom priestorovom členení budovy,  v polohe a tvare rizalitov a aj v krajinárskom riešení exteriérových plôch a zelene. Hlavný vstup do budovy sa nachádza v južnom rizalite, ktorý hmotovo tvorí jeden celok so strešným svetlíkom, presvetľujúcim hlavné auditórium. Prevádzka Informačného a tréningového centra má tri hlavné funkcie. V západnej časti budovy je Informačné centrum s hlavným expozičným priestorom cez 2 podlažia a galériou. Stredná časť pre hlavné auditórium s priľahlými učebňami, ktoré sa môžu variabilne spájať a oddeľovať mobilnými stenami. Východná časť slúži pre tréning pracovníkov, sú tu najmä učebne, rokovacie miestnosti a kancelárie. Stavebno-konštrukčné riešenie – železobetónový monolitický skelet (steny a stĺpy). Fasáda – prevetrávaná zasklená a obklad predzvetraný titanzinkový plech.