HLASOVANIE RESPONDENTOV VO 4. ROČNÍKU CENA VEREJNOSTI 2012 BOLO UKONČENĚ 

Hlasovalo sa od  17. 09. 2012 do 14. 10. 2012. Víťazom súťaže sa stane stavba, ktorá 14.10. 2012 do 23.59  hod. získala najvyšší rating, teda s hodnotou blížiacou sa k číslu 5. Výsledné ratingy budú vyhlásené v rámci Gala večera STAVBA ROKA 2012, 15. novembra 2012 o 18:30 v bratislavskom Mestskom DPOH. Televízny záznam si môžete pozrieť 24. novembra o 20.00 na STV 2. Ďakujeme, že ste sa zúčastnili hlasovania.

najhoršia Hlasujte: najlepšia
1 2 3 4 5
Rating: 5.0
03. Wellness Hotel Bystrá , Tále
rekonštrukcia hotela a prístavba wellness centra
Tále, okr. Brezno, Rekreačný areál Bystrá

Autori architektonického riešenia:
Ing. arch. Zoltán Bartal
Ing. Kinga Bartal
Ing. István Görözdi
Ing. Zsolt Mátyás
Projektant architektonickej časti:
Graphite spol. s r. o.
Projektant - statika stavby:
Ing. Zoltán Szabad PhD.
Ing. Peter Trávniček
Hlavný zhotoviteľ:
Metrostav SK a. s.
Hlavný stavbyvedúci:
Ing. Darina Macková
Ing. Pavol Latta
Stavebník:
Hotely a Penzióny a. s.
Dozorná činnosť:
Ing. Peter Halás
Stavebné náklady bez DPH:
8,396 mil. €

Prístavba wellness centra a prestavba Hotela Bystrá sa uskutočnila s podporou Európskej únie  - Operačný program Konkurencieschopnosť a hospodársky rast Európsky fond regionálneho rozvoja.
Rekonštrukcia pôvodného značne zdevastovaného hotela v Bystrej doline, spojená s prístavbou moderného wellness centra, priniesla do oddychovo-relaxačných zariadení v známej nízkotatranskej rekreačnej oblasti Tále nový subjekt, dnes  plne zodpovedajúci  štandardnej a plnohodnotnej predstave o oddychu a relaxe na Slovensku  najmä v oblasti rodinnej dovolenky.
Komplex, pozostávajúci z ubytovacej (hotelovej) a wellnessovej časti (pre viac ako 100 osôb), sa stal prirodzenou súčasťou okolitej prírody. Priestranné izby s pohodlným a účelným vybavením s relaxom  pre deti a dospelých vo wellness centre, sú spolu s nádhernou scenériou a výhľadom na Nízke Tatry zárukou dovolenkového komfortu a pohody. Hotel je vhodný aj na firemné a kongresové účely. Významným funkčným a estetickým prvkom výstavby sa stali i spevnené  plochy a drobná architektúra s koridorom okrasnej zelene. Na 1. NP sú priestory bazénového sveta  (veľký odpočinkový bazén s atrakciami pre 60 osôb a malý detský bazén pre 8 detí) a saunového sveta. Na tieto časti  je napojená odpočinková časť - zimná záhrada s ležadlami.  Súčasťou sú dva masážne priestory, šatne a hygienické zázemie pre ženy a mužov. Saunový svet je delený na viacero služieb (fínske a parné sauny), do centrálnej časti je orientovaný sedací horúco-vodný kúpeľ pre 6 osôb. Je tu aj ochladzovací bazén, ľadopád, kneippov šliapací kúpeľ, pitné fontány, teplé lavice a rôzne sprchy s atrakciami. Všetky komunikačné a oddychové plochy sú  ľahko dostupné aj pre imobilných návštevníkov.  Výber použitých kvalitných stavebných a interiérových materiálov, ako aj architektonické prepojenie zrekonštruovanej a novopostavenej časti formou presklenej spojovacej chodby, umožňujú celoročné využitie hotelového areálu.
Realizácia projektu, cieľom ktorého bolo spojiť staré s novým a zmodernizovať už známy hotel, je jednou z  možností rekonštrukcie chátrajúcich rekreačných zariadení na Slovensku. Pôvodná stavba tak pri dobrej spolupráci zhotoviteľa so stavebníkom a architektom dostala novú tvár i možnosť jej využitia.