O Nás

Ženská krása je jeden nekonečný príbeh. Zároveň je to jedna z najväčších ženských túžob. Muži ju obdivujú, básnici ospevujú. My sme sa rozhodli krásu našich slovenských a českých dievčat oslavovať, povýšiť a práve preto vznikla medzinárodná modelingová sútaž FACE OF FEMINITY 2014. Je to šanca pre všetky mladé modelky, ktoré sa chcú tejto krásnej ale aj namáhavej práci venovať profesionálne a to nielen na Slovensku a v Čechách, ale aj vo svetovom modelingu. Víťazky totiž získavajú nielen kvalitné a hodnotné ceny, ale hlavne zaujímavé kontrakty so svetovými modelingovými agentúrami.


Face of Feminity 2014 organizuje umelecká agentura Ibismoda v spolupráci s Nadáciou Markíza. Tento rok sa medzinárodná sútaž koná 14.9.2014 v divadelnej sále ODA, Trenčín. Kvalitný 90 minutový zostrih si môžu diváci pozrieť 18.10.2014 o 20.30 na TV DOMA a hneď v repríze na TV Markíza. Bližšie info dostanete na www.ibismoda.sk 

História FACE

I. ročník Face 2011

Prvý ročník sa konal 18. 6. 2011 v novej budove SND v Bratislave. Do finále sme vybrali 5 dievčat z Čiech a 5 dievčat zo Slovenska. Celú súťaž sme poňali formou veľkej módnej show, počas ktorej sa predstavili mladí módni návrhári zo Slovenka, Čiech a z Londýna. 

/ Jana Jurčenko, SR, Izabela Komjati, SR, Emília Harmathová, SR, Gábina Páralová, ČR, a Sorapol, Londýn/

Organizítori zakúpili na detské onkologické oddelenie na Kramároch v Bratislave dve špeciálne polohovateľné kreslá na podávanie cytostatík a dialízy pre malých okologických pacientov. Patrónkou charity sa stala na 1.ročníku Face of the Year 2011 Lucia Dvorská, svetová top modelka.

Víťazkou 1. ročníka Face 2011 sa stala finalistka Lucia Smatanová, /ČR/.

II. ročník

Druhý ročník sa niesol v znamení veľkých zmien. Veľkou zmenou, a to veľmi pozitivnou, bol priamy prenos celej súťaže Face 2012 na STV 1. O to viac nás to zaväzovalo pripraviť ešte lepší a zaujímavejší program. Myslime si, že sa nám to podarilo. Na Slovensko sme dotiahli spevácku hviezdu svetového mena, anglickú speváčku Sonique, okrem nej aj svetovú činsku artistku, víťazku X faktoru v Anglicku, IONU, zname raperské trio z Londýna, skupinu JFX , Jozefa Kolára z Čiech, Patríciu Janečkovu, mladú opernú divu – víťazku Talentmanie, Moniku Bagárovu ČR, Markétu Pouličkovú,ČR a mnoho iných. Druhý ročník sa opäť konal v priestoroch SND v Bratislave. Patrónkou charity Face 2012 sa stala Lucia Smatanová, minuloročná víťazka Face of the Year 2011. Tento rok sa organizátori rozhodli zakúpiť na detské onkologické oddelenie na Kramároch dve špeciálne vyšetrovacie postele, ktoré zjednodušia prácu jednak doktorom a jednak malým pacientom. Postele zakúpila spoločnosť VULM, dynamicky sa rozvíjajúca farmaceutická spoločnosť, ktorá bola súčasne aj generálnym reklamným partnerom celej akcie.

Víťazkou 2. ročníka Face 2012 sa stala modelka Dominika Krčmáriková, /SR/.

Príprava 3. ročníku medzinárodnej modelingovej súťaže Face of Feminity 2014 je v plnom prúde. Snažili sme sa do projektu zaviesť opäť nové novinky, ktoré zvýšia úroveň tohto úspešného eventu.

Jednou z noviniek 3. ročníka Face of Feminity 2014 je snaha organizátorov prezentovať do sveta nielen mladé nádejné modelky, ktoré získavajú svetové kontrakty s úspešnými modelingovými agetúrami, ale aj mladých talentovaných módných návrhárov, umelcov a spevákov. Tento rok sa v rámci módnej show predstavia títo úspešní slovenskí a českí návrhári: Ivana Kanovská, mladá česká návrhárka s výrazným dizajnerským talentom. Jej kolekcia má názov Tension a je inšpirovaná životným štýlom modernej nezávislej ženy.Odevy vytvára z kovu, latexu a sklolaminátu. 

Na Face of Feminity 2014 sa predstaví aj mladá sympatická a správne uletená umeľkyňa Hula Valenčíková. Originalite sa medze nekladú a to v jej prípade platí niekoľkonásobne. Jej tvorba je nekonvenčná, kreatívna, farebná a veľmi sexi. V rámci modnej show sa predstavia aj dve mladé módne návrhárky, žijúce v Londýne, Dominika Jankovičová a Renáta Trenčianska. Obidve študovali módny dizajn v Londýne a predstavia Vám svoju kolekciu, kde predstavia ženy ako prírodné živly. Určite sa máme na čo tešiť.

Štvrtou módnou návrhárkou bude Vierka Koričanská zo spoločnosti Admirál. Vierka pripravuje štýlové oblečenie z 20-tych rokoch minulého storočia v rámci velkej Gatsby show. Vytvára naozaj sexy modely pre naše finalistky a zároveň vytvorila aj oblečenie na úvod eventu spolu s českou modnou návrhárkou Soňou Hlaváčkovou, ktorá ušila veľmi krásne a jedinečné plavky vyzdobené Swarovského kryštalmi. Modnu show uzavrie nová modna kolekcia extravagantných spoločenských šiat známeho dizajnera z Londýna, Sorapola.

Súčasťou programu budú aj zaujímaví hosťia v odbornej porote. Prezradíme Vám zopár z nich: Marek Majeský, obľúbený slovenský herec, David Kraus.český spevák, Ludo Lee ,kaderník svetových celebrít, Martin Machaj, uznávaný slovenský fotograf, Andrej Taraba, majiteľ najúspešnejšiej modelingovej agentúry EXIT model managment na SR aj v ČR, Hannah Edwards, modelingová skautka z agentury NEXT, New York a mnoho iných.

V programe vystúpia naše aj zahraničné hviezdy. Tou prvou je určite Celeste Buckingam, slovenská speváčka, český idol žien, spevák Ben Christovao so svojou tanečnou skupinou, huslové ženské duo z Čiech Femme2FataleBarbora Švidráňová, slovenská výborná herečka,  huslový mladý virtuóz Filip Jančík, ale aj speváčka, Martin Valihora, najlepší bubeník na Slovensku, a hviezdou večera bude nesporne černošská speváčka z New Yorku Lilly l Mc Cloude. Moderátorom večera bude už tretí krát charizmatický Roman Juraško. Režisérom programu bude mladý a kreatívny Nikita Slovák. Celú produkciu a kvalitný zostrih pre TV Markíza má na starosti produkčná spoločnosť HOMEMEDIA. 

Hlavnou myšlienkou celej akcie je spájať ženskú krásu s pomocou tým, ktorí to najviac potrebujú a to je chorým deťom. Každý rok podporujeme detské hematologické oddelenie v nemocnici na Kramároch, v Bratislave. Zakúpili sme tam prostredníctvom dvoch ročníkov Face 2011 a Face 2012 špeciálne polohovateľné kreslá na podávanie cytostatík a celkovej dialýzy a špeciálne polohovateľné vyšetrovacie postele. Keď vidíme, ako naše dary pomáhajú pri ich celkovej liečbe, veľmi nás to motivuje podporovať aj naďalej práve toto oddelenie.Tento rok sme sa rozhodli spolu s Nadáciou Markíza zakúpiť jedinečný prístroj GENANO 4500 do Detskej fakultnej nemocnice na Kramároch. Prístroj je vhodný hlavne pri náročných operáciach, pretože dokonale likviduje všetky patogény vo vzduchu, ktoré ohrozujú imunitu dieťaťa pri operácii. Naša veľká vďaka patrí Nadácii Markíza, ktorá zorganizovala zbierku na tento drahý prístroj a zároveň velké ďakujem patrí aj Nadácii Slovenskej Sporiteľne, ktorá na tento prístroj prispela najvyššou sumou.