O filme

 Všetci za jedného, jeden za všetkých.

Na plátna kín prichádzajú klasickí a zároveň úplne noví Traja Mušketieri vo veľkolepom 3D dobrodružstve. Ich mená poznáte: Porthos, Athos a Aramis - najlepší mušketieri v službách francúzskeho kráľa. Potom, ako odhalia sprisahanie proti kráľovi, stretnú mladého ctižiadostivého D'Artagnana a prijmú ho medzi seba. Spoločne musia odvrátiť sprisahanie, ktoré nielenže ohrozuje kráľovskú korunu, ale aj budúcnosť celej Európy. Vo filme Traja Mušketieri zažiaria herecké osobnosti ako Logan Lerman, Milla Jovovich, Matthew Macfadyen, Ray Stevenson, Luke Evans, Mads Mikkelsen, Gabriella Wilde, James Corden, Juno Temple, Freddie Fox, Orlando Bloom a Christoph Waltz.


KASTING

Úspech každého filmu je postavený na dobrom kastingu. Tento proces je o to dôležitejší, keď sa jedná o klasický príbeh s dobre známymi postavami. “Tento film bol pre nás veľkou výzvou, čo sa týka obsadenia, pretože všetci herci museli byť zábavní, šarmantní a museli sa vedieť popasovať s milostnými záležitosťami svojich postáv. Veľa z nich malo byť fyzicky zdatných, aby zvládli scény lietania vo vzduchu, súbojov s mečmi, jazdy na koni, na vzducholodiach, atď. Inými slovami, každý z hercov musel byť talentovaný rôznymi smermi,” hovorí producent Robert Kulzer.

Ako prvý bol obsadený Logan Lerman do úlohy D’Artagnana. Podľa jeho slov “je to práve D’Artagnanova mladosť a charakter, čo zjednotí mušketierov a navráti im odhodlanie bojovať. Na začiatku filmu, keď opúšťa svoje rodné mesto, je to len drzé, naivné dieťa. Čoskoro ho však schladí realita veľkého mesta a stretnutie s chladnokrvnými zloduchmi. Producent Bolt vysvetľuje: “Pri postave D’Artagnana sme sa rozhodli riadiť knižnou predlohou. Je to zdatný 17 až 18 ročný mladík atletickej postavy, nesmierne inteligentný, ktorý to vie so zbraňami i s ľuďmi. Logan je chytrý mladý muž, ktorý sa dokáže pre veci nadchnúť. Je veľmi sympatický a bolo pre nás dôležité, aby aj náš D’Artagnan bol 'sympaťák'.”

Lerman sa nevedel dočkať spolupráce s hercami vybanými do úloh troch hlavných mušketierov. Avšak prvé stretnutie jeho alter ega so spomínanou trojicou nebolo poďľa jeho predstáv. “Keď ich prvýkrát uvidí, ihneď je sklamaný,” dodáva Lerman. “Dovtedy žil v presvedčení, že sú to hrdinovia, no v skutočnosti má pred sebou znudených opilcov bez akýchkoľvek ambícii. D’Artagnan im zmení život – získa si ich rešpekt a postaví ich znovu na nohy.”

Kasting trojice mušketierov mal vcelku jasné podmienky. Hľadal sa záhadný Aramis, mohutný Porthos a melancholický Athos. “Musela medzi nimi vládnuť rovnováha, pretože sú si veľmi podobní – dokonca aj v knihe je každému z nich venovaný približne rovnaký počet strán. Matthew Macfadyen je skvelý v úlohe Athosa – nechýba mu elegancia a pôvab podfarbený istou dávkou krutosti. Porthos miluje život, bezstarostnosť, medvedie objatia, pivo a víno. Ray Stevenson toto všetko dokonale stelesňuje. Luke Evans ako Aramis je fešák s temnou, záhadnou stránkou,” hovorí Bolt.

Matthew Macfadyen bol vybraný do úlohy šikovného, no láskou sklamaného Athosa. Producent Robert Kulzer o ňom hovorí: “Úlohu Athosa zvládol skvele – s eleganciou a dôstojnosťou na jednej strane, s krutosťou a násilím na strane druhej.” 

Macfadyen dodáva: “Athosa zradila jeho drahá Milady v prospech vojvodu z Buckinghamu. Výsledkom je, že Athos je mrzutý a nespoločenský. Svoje zlomené srdce lieči alkoholom.” Keď D’Artagnan príde do Paríža, uzrie v ňom Athos všetky svoje ideály z mladosti. “Veľmi sa zblížia a Athos si k nemu vybuduje otcovský vzťah – je to dojímavý príbeh.”

Režisér Anderson dodáva: “Athos je prvý spomedzi rovných. On je ten, ktorého mušketieri považujú za svojho vodcu. Pravdepodobne má aj najviac problémov. Bol hlboko zamilovaný do ženy, v ktorej sa veľmi sklamal. Odvtedy stratil vieru v život a stal sa z neho zatrpknutý a vyhasnutý muž. Skutočnou D’Artagnanovou úlohou je rozdýchať oheň v Athosovom vnútri, o ktorom si myslel, že už vyhasol. Na konci filmu, nachádza trojica mušketierov, vďaka D’Artagnanovi nový zmysel života.”

Luke Evans, filmový Aramis a veľký fanúšik Troch mušketierov rozpráva o jednotlivých postavách a ich vzťahu k D’Artagnanovi. “Každý z nás berie D’Artagnana trochu inak. Moja postava, Aramis, je mu ako starší brat, ktorý pozoruje mladého frajera presvedčeného o svojej neporazieľnosti a úžasnosti. Aramis ho má skutočne rád ako brat brata, aj keď mu občas jeho suverénnosť lezie na nervy. Athos je starostlivý, nešťastne zamilovaný otec, ktorý vidí v D’Artagnanovi seba samého. A nakoniec Porthos pripomínajúci srdečného strýka, ktorý ho vždy priateľsky a trochu prisilno potľapká po chrbte. Každý máme v príbehu svoje miesto.”

“Postava D’Artagnana sa začne vyvíjať a meniť od príchodu do Paríža a stretnutia s mušektiermi. Čakajú ho životné zmeny. Je ako chlapec, ktorý chce dosiahnuť veľké veci, no rýchlo sa popáli. Zamiluje sa a uvedomí si, že má pred sebou zásadné rozhodnutia. Ani sa nenazdá a je z neho dospelý muž. Všetci vo filme dospejeme. D’Artagnan v nás prebudí zmysel pre kamarátstvo, bratstvo a hrdosť. Vlastnými silami sa zaslúži o splnenie svojho sna a stane sa štvrtým mušketierom.”

Evans dodáva: “Aramis bol kedysi kňazom a často ho uvidíte s otvorenou bibliou alebo ružnecom v rukách. Je to oddaná duša a dobrý priateľ, ktorý nikdy nezradí. Modlí sa za všetkých mužov, ktorých zabil v boji. Aramis-mušketier je pokojný človek, Aramis-bojovník je nemilosrdný a ušľachtilý zároveň. Čosi ako Batman sedemnásteho storočia.”

Poďľa slov Andersona “je Porthos v knihe vykreslený ako obor a práve preto bol Ray Stevenson dokonalým kandidátom. Ray je nielen veľký ako muž, ale aj ako osobnosť.” Keďže ho čakalo množstvo bojových scén, musel podstúpiť tréning u Imke Duplitzera, držiteľa zlatej medaile z európskeho šampionátu.”

Orlando Bloom je zákerný vojvoda z Buckinghamu. “Jedna z vecí, čo ma na projekte najviac zaujala, bola rola Buckinghama. Hrať darebáka a nevychovanca, to je úplne čosi iné ako doteraz. Nie je síce úhlavný nepriateľ, no od neviniatka má ďaleko.” Režisér vysvetľuje: “Keď sme sa s Jeremym rozprávali o Troch mušketieroch, povedal som mu 'musí tam hrať Orlando Bloom'. To ešte ani nezačal kasting. Jednoducho som vedel, že patrí do nášho filmu. No neboli sme si istí, akú úlohu mu dať. Ak by hral mušketiera, pripomínalo by to Pirátov Karibiku a asi by ho naša ponuka veľmi nezaujala. Jedného dňa mi napadla myšlienka ponúknuť mu rolu zloducha z Buckinghamu. Ihneď prejavil záujem a s radosťou spoluprácu prijal.”

Milla Jovovich je nadšenou čitateľkou Dumasových príbehov už od malička. Vysvetľuje svoj obdiv k Milady De Winter: “Je to moja obľúbená postava z historickej literatúry. Som šťastná, že som dostala šancu zahrať si túto kultovú postavu.”

“Milla je maniak do histórie,” dodáva Anderson. “Nikdy som nestretol osobu, čo by vedela viac o dejinách Európy. Stále číta. Traja mušketieri ju zaujímali dlho predtým, než sme začali plánovať filmovú verziu. Za ten čas, čo ju poznám, sa vždy zaujímala o dobovú etiketu a o život na kráľovskom dvore. Okrem toho je módna návrhárka, takže sa vyzná v oblečení a móde; šaty tej doby ju fascinujú. O to viac nadšenia a nápadov preniesla aj na svoju postavu.” Jovovich na margo Milady ako prototypu silnej a nezávislej ženy súčasnosti: “Milady bola pre mňa vždy jednou z najmodernejších žien v literatúre. Je slobodná, nesmierne chytrá a schopná prispôsobiť sa ktorejkoľvek spoločensej vrstve. Len silná a inteligentná žena sa dokáže pohybovať vo svete mužov a to najmä v sedemnástom storočí, kedy ženu stihol krutý trest už len za odvrávanie manželovi. Je obdivuhodné, že sa našla aj taká, čo ich dokázala zmanipulovať.” Avšak Milady má aj svoju temnú stránku: “Nie je to len nečinná kráska, ktorá sa nechá rozmaznávať nápadníkmi. Klame, podvádza a kradne, čo koniec-koncov robia i muži! S jediným rozdielom, že ona je žena. Je mi veľmi sympatická. Označujú ju za falošnú a zlú, avšak je obdivuhodné, ako si v tej dobe vedela zariadiť život.”

“Milady De Winter je nielen špiónka ale aj bojovníčka. Myslím, že drsnejšie dievčatá často vo filmoch strácajú svoju ženskosť. Pripomínajú správaním skôr mužov,” poznamenáva Anderson. Po účinkovaní v sérii Resident Evil, nemá Milla problém s kaskadérskymi scénami. “Rada ich robím bez dabléra,” hovorí. “Je to pre mňa výzva a fanúšikovia to vedia oceniť. Vždy sa snažím zvládnuť čo najviac sama. V Troch mušketieroch to platí o hlavnej akčnej scéne, kde bojujem s mečom. Bavilo ma to. Ocitnem sa v súboji proti desiatim strážnikom, oblečená v načačkanom kostýme. Nemyslím, že niekto niekedy nakrútil scénu v podobnom type šiat s obrovskou sukňou, spodničkami a korzetom... Milady je novátorská postava – vždy prvá a najviac odhodlaná – som rada, že sa práve ona objaví v prvej akčnej scéne v korzete a dobových šatách. Zaslúži si to.” Anderson súhlasí: “Dosť náročná scéna, ale na plátne vyzerá fantasticky. Nikdo to predtým neskúsil. Milla preukázala náramné úsilie - bojovala v tých ťažkých šatách s dvoma mečmi, preskakujúc cez nepriateľov, pričom jej spodničky lietali na všetky strany. Technicky nepredstaviteľne náročné, vizuálne nezabudnuteľný zážitok.”

Christoph Waltz hrá podlého a mocichtivého kardinála Richelieu. Ako mnoho skvelých hercov, aj on sa na svoju úlohu dôkladne pripravoval. “Čítal som životopisy a zisťoval informácie o kardinálovi Richelieu. Je to dôležité a dodá vám to inšpiráciu. Pravdou však je, že moja postava nemá so skutočným Richelieu veľa spoločného. Uvidíte kardinála na môj spôsob,” hovorí Waltz. “Má moc – je mocnejší než ktokoľvek vo Francúzsku. Musí dohliadať na hladký priebeh vecí. Nejde ani tak o existenčné záležitosti ako o diplomaciu. Je to mocenská hra.”

Anderson dodáva, “Christoph mal množstvo trefných otázok k filmu. Napríklad chcel vedieť, v čom sa bude jeho kardinál Richelieu odlišovať od ostatných kardinálov Richelieu. Povedal som mu: 'Ukážeme ho ľuďom takého, aký v skutočnosti bol'.” Podľa Bolta je “radosť sa na Christopha pozerať – je to ozajstný profík. Nemali by sme podceňovať postavy Dumasovho románu. Je to majstrovské dielo a postavy sú neobyčajné. A také musia byť aj vo filme. Christoph prekonal všetky očakávnia. Som nesmierne štastný, že ho máme práve v našom filme.”

 

FILMOVÉ LOKALITY

Traja mušketieri sa nakrúcali v očarujúcichh mestách a mestečkách Bavorska a vo filmových štúdiách Babelsberg v Berlíne. Anderson hovorí: “Dej príbehu sa odohráva vo Francúzsku. Avšak my sme dali prednosť Bavorskua z prostého dôvodu - veľa tamojších palácov a hradov bolo postavených v dobe, keď bolo moderné imitovať francúzsku a taliansku architektúru. Úvodná scéna Troch mušketierov sa odohráva v Benátkach a následne sa dej presúva do Paríža. Bavorsko bolo preto ideálnou lokalitou – nájdete tam úžasnú zmes francúzskej a talianskej architektúry.”

Začalo sa v Bambergu na starobylom námestí v blízkosti katedrály (Domplatz). Vo filme ho uvidíte ako Coopers Yard - miesto, ktoré si D’Artagnan vyberie na súboj s Athosom, Porthosom a Aramisom. Súboj preruší príchod Rocheforta a kardinálových strážcov. Utrpia zdrvujúcu porážku od mušketierov a ich nového priateľa. Lerman poznamenáva: “Pre mňa osobne bol súboj hneď v úvode zaujímavým rozbehom – boli sme vrhnutí priamo do akcie. Pamätám si, že som filmoval bojovú scénu ako prvý z nás štyroch. Nebolo mi všetko jedno. Som súťaživý a chcel som ukázať, čo vo mne je a že som netrénoval nadarmo!”

Spomínaný Domplatz bude predstavovať Calais sedemnásteho storočia, kde naši hrdinovia zistia, že cesta do Anglicka je uzavretá. Nakrúcalo sa tiež na moste Obere Brücke a pod ozdobenou budovou, ktorá v minulosti slúžila ako radnica.

Ďalšou zastávkou bol hrad v meste Burghausen. Jedna z častí predstavovala Meung. Tam sa D’Artagnan zastaví na ceste do Paríža a dostane lekciu od Rocheforta. V Burghausene sa tiež nakrúcala scéna z parížskeho trhu, kde sa D’Artagnan snaží dolapiť Rocheforta, no namiesto toho natrafí na Athosa, Porthosa a Aramisa.

Štáb sa následne presunul na ďaleký sever Bavorska. Nablýskané priestory a upravené záhrady paláca Würzburg Residenz nahradili skutočný Louvre. Podľa Jovovich zohrali historické mestečká v Bavorsku podstatnú úlohu: “Sú to miesta, ktoré dodávajú filmu autentickosť. Mohlo sa filmovať aj priamo vo Francúzsku, avšak francúzsky vidiek je už tak modernizovaný, že by nebolo možné zachytiť široké zábery zámkov tak, ako v Bavorsku.”

Palác Würzburg Residenz bol postavený medzi rokmi 1720 a 1780. Je to bývalé sídlo würzburgských cirkevných hodnostárov. Počas druhej svetovej vojny bol palác takmer zničený. Neskôr podstúpil rozsiahlu rekonštrukciu a v roku 1987 bol opäť otvorený. V súčasnosti patrí do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Schloss Weissenstein v meste Pommersfelden je honosná vidiecka vila, ktorá vo filme predstavuje benátske sídlo. Práve tam vtrhne Buckingham vo chvíli, keď mušketieri búrlivo oslavujú. Priestory boli zložito vyzdobené mušľami a zrkadlami pokrývajúcimi steny, čo dodalo miestnosti takmer podmorský vzhľad.

Nakrúcanie v Bavorsku si užíval aj Macfadyen. “Nemalo to konca kraja; jedno úžasné miesto za druhým a každé krajšie než to predchádzajúce. Mne osobne sa páčil Schloss v Pommersfeldene zo sedemnásteho storočia. Filmovali sme tam scénu z benátskej vily, v ktorej Milady zradí mušketierov.”

Pokračovalo sa v Chiemsee. Štáb sa musel každé ráno prepravovať vodným taxíkom na ostrov, kde stál kráľovský palác Herrenchiemsee. Nesporne najdekadentnejší zo všetkých palácov, ktoré sa vo filme objavia. Jeho stavbu nariadil kráľ Ludwig II a mal byť vernou kópiou Versailles. Vo filme sa objaví niekoľko honosných izieb a známe francúzske záhrady. Palác má predstavovať Louvre, sídlo kráľa Ľudovíta a kráľovny Anny.

V Mníchove sa nakrúcalo vo veľkej sále paláca Schleissheim. Prekrásne priestory poslúžili ako kancelária kardinála Richelieu – biely interiér je dokonalým odrazom jeho chladného a bezcitného srda.

Po šiestich týždňoch v Bavorsku sa celý štáb presunul do Berlína, kde sa zvyšné práce dokončili vo filmových štúdiách Bablesberg.

 

O HERCOCH

LOGAN LERMAN (D’Artagnan)

Logan Lerman má za sebou úctyhodné množstvo filmov a v súčasnosti partí k najžiadanejším mladým hercom Hollywoodu komerčných i nezávislých filmov.

Čoskoro ho budete môcť vidieť v snímke The Only Living Boy in New York od režiséra Setha Gordona. V roku 2010 si zahral hlavnú úlohu vo filme Percy Jackson: Zlodej blesku (r. Chris Columbus). Svoju hereckú kariéru odštartoval veľkofilmom Patriot (r. Roland Emmerich), kde si po boku Mela Gibsona zahral jeho najmladšieho syna. V tom istom roku hral aj v romantickej komédii Po čom ženy túžia (r. Nancy Meyers). Z jeho ďalších filmov spomeňme: Osudový dotyk (r. Eric Bress a J. Mackye Gruber); Hoot (r. Will Schriner); Číslo 23 (r. Joel Schumacher); Riding in Cars with Boys (r. Penny Marshall); remake filmu 3:10 Vlak do Yumy (r. James Mangold); Meet Bill (r. Bernie Goldmann a Melisa Wallack); My One and Only (r. Richard Loncraine); Gamer (r. Mark Neveldine a Brian Taylor).

MILLA JOVOVICH (Milady de Winter)

Milla Jovovich je nielen skvelou herečkou, ale aj úspešnou modelkou. Je známa najmä účinkovaním vo filmovej sérii Resident Evil. V októbri 2010 si zahrala po boku Roberta DeNira a Edwarda Nortona v snímke Stone. Prelom v jej kariére znamenala rola Leeloo, dokonalej bytosti, vo filme Luca Bessona Piaty element (1997). Následovalo niekoľko akčných snímok, ako napríklad: Nová rasa (2006), Dokonalý únik (2009) a Štvrtý druh (2009). Na svojom účte má aj komédie a drámy: Najlepší hráč (1998), Johanka z Arku (1999); Vykúpenie (2000); The Million Dollar Hotel (2000); Zoolander (2001); Dummy (2003); Hra o Čas (2003); Dve na jedného (2003).

MATTHEW MACFADYEN (Athos)

Naposledy ste mohli Matthewa vidieť v úlohe šerifa z Nottinghamu v snímke Ridleyho Scotta Robin Hood v hlavnej úlohe s Russelom Crowom a Cate Blanchett. Medzi jeho ďalšie filmy patria: Frost/Nixon; V plameňoch, kde si zahral po boku Michelle Williams a Ewana McGregora. Za úlohu pána Darcyho v snímke Pýcha a predsudok získal ocenenie London Critic’s Circle Film Award v kategórii najlepší nováčik roku 2006 od režiséra Joa Wrighta. V roku 2004 bol nominovaný na ocenenie British Independent Film Award v ketegórii najlepší herec za rolu vo filme In My Father’s Den (r. Brad McCann). Spomeňme ešte ďalšie filmy: Death at a Funeral (r. Frank Oz); Middletown (r. Brian Kirk); Enigma (r. Michael Apted); Maybe Baby (r. Ben Elton).

RAY STEVENSON (Porthos)

Nedávno si Ray zahral rolu Volstagga v komiksovom blockbusteri Thor. Nasledovala snímka Theory of Flight (r. Paul Greengrass) a Kráľ Arthur (r. Antoine Fuqua). V súčasnosti nakrúca komédiu Billyho Boba Thortona Jayne Mansfield's Car s Johnom Patrickom Amedorim, Robertom Duvallom, Johnom Hurtom, Kevinom Baconom a Robertom Patrickom. Film bude mať premiéru v 2012. Naposledy ste ho mohli vidieť v post-apokalyptickej snímke režisérov Alberta a Allena Hughesovych Kniha prežitia, kde si zahral s Denzelom Washingtonom a Garym Oldmanom.

LUKE EVANS (Aramis)

Waleský divadelný herec Luke Evans, hviezda londýnskeho West Endu, je na najlepšej ceste preraziť aj v Hollywoode. Čoskoro sa objaví hneď v troch veľkofilmoch: Traja mušketieri, Immortals a The Raven.

Vnovembri 2011 sa Evans predstaví vo filme inšpirovanom gréckou mytológiou Immortals režiséra Tarsema Singha nakrútenóm v 3D. Nedávno dokončil spoluprácu s režisérom Matom Whitecrossom na súčasnom filme noir Ashes. Ďalší projekt, No One Lives režírovaný Ryuheiom Kitamurom, rozbehol v lete 2011 v New Orleans. Nasledovať bude účinkovanie v snímke Petra Jacksona The Hobbit: An Unexpected Journey, ktorý ma prísť do kín v decembri 2012. Do povedomia sa dostal predovšetkým stvárnením boha Apollóna vo veľkofilme Súboj Titanov. Následne ste ho mohli vidieť v remakeu režiséra Ridleyho Scotta, Robin Hood.

ORLANDO BLOOM (Duke of Buckingham)

Orlando Bloom sa narodil v Canterbury. Svoju hereckú kariéru začínal v londýnskom divadle National Youth Theatre. Neskôr získal štipendium na British American Drama Academy. Jeho prvým celovečerným filmom bola snímka Wilde, kde hral so Stephenom Fryom a Judom Lawom. Po skončení štúdii prijal viaceré ponuky do filmov, ktoré z neznámeho herca urobili hollywoodsku hviezdu. Najprv to bola rola Legolasa v oskarovej trilógii Pán prsteňov. V lete 2003 sa objavil spolu s Johhym Deppom a Keirou Knightley v úspešných Pirátoch Karibiku: Prekliatie Čiernej perly. Spolupracoval aj s Ridleym Scottom na snímkach Čierny jastrab zostrelený a Kráľovstvo nebeské. Opäť ho čakala úloha Willa Turnera v pokračovaní rekordy lámajúcom dobrodružstve Piráti Karibiku: Truhlica mŕtveho muža a Piráti Karibiku: Na konci sveta. Medzi jeho ďalšie filmy patria: Kellyho gang s Heathom Ledgerom v hlavenj úlohe; Trója s Bradom Pittom od režiséra Wolfganga Petersona; Haven a New York, I Love You s Christinou Ricci.

V súčanosti nakrúca na Novom Zélande nový veľkofilm Petra Jacksona The Hobbit, ktorý bude pokračovaním série Pan prsteňov a Orlando sa opäť predstaví v úlohe Legolasa.

CHRISTOPH WALTZ (Cardinal Richelieu)

Christoph Waltz je držiteľom Ceny Akadémie, SAG, BAFTA, Zlatého glóbusu a ocenení na festivale Cannes, za stvárnenie nacistictého plukovníka Hansa Landu v snímke Nehanební bastardi režiséra Quentina Tarantina. Nedávno ste ho mohli vidieť vo filmoch Voda pre slony a Zelený sršeň Michela Gondryho. Momentálne nakrúca v Paríži nový film z dielne Romana Polanskeho Carnage, kde si zahrá po boku Kate Winslet, Jodie Foster a Johna C. Reillyho.

TVORCOVIA PAUL W.S. ANDERSON - Réžia/Scenár

Režisér, producent a scenárista Paul W.S. Anderson je známy svojimi akčnými trhákmi, pri ktorých vás dvíha zo sedadiel. Celkovo jeho filmy zarobili vyše 1.1 miliadry dolárov po celom svete a mnohé sa vyšlphali na prvé miesta filmových rebríčkov na všetkých kontinentoch. Sú to úspechy, ktoré ho zaraďujú do skupiny najžiadanejších režisérov. Jeho ďalším projektom bude pokračovanie úspešnej série Resident Evil, ktorý až do dnešného dňa zarobil 675 miliónov dolárov. V roku 2012 začne Anderson nakrúcať snímku Pompeii v 3D.

Jeho prvým filmom, ktorý sa dostal na vchol rebríčka diváckej úspešnosti bol Mortal Kombat z roku 1995. Bola to tiež prvá úspešná adaptácia videohry. Prichádzali ponuky na ďalšie pokračovanie, no Anderson dal prednosť žánru sci-fi. Vznikli snímky: Žoldnier: Légia skazy a Horizont udalostí. K adaptácii videohier sa vrátil hororom Resident Evil z roku 2002, kde hlavnú hrdinku stvárnili Milla Jovovich a Michelle Rodriguez. Nasledovalo niekoľko pokračovaní, ktoré taktiež zožali nesmierny divácky úspech: Resident Evil: Apocalypsa (2004) a Resident Evil: Zánik (2007). Na scenári a produkcii spolupracoval so svojím partnerom zo spoločnosti Impact Pictures Jeremym Boltom. Ďalším jeho filmovým hitom bol Votrelec vs. Predator z roku 2004.

V roku 2008 prišila do kín snímka Rallye smrti v hlavnej úlohe s Jasonom Stathamom a Joan Allen. O rok neskôr to bol sci-fi horor Pandorum.

ALEX LITVAK – Scenár

Alex začínal ako výkonný producent, no postupne ho začalo viac lákať písanie scenárov. Po ukončení štúdia na prestížnej USC Film School pracoval pre spoločnosti 20th Century Fox, Outlaw a Intermedia. Ako scenárista spolupracoval na mnohých televíznych a filmových projektoch. Medzi jeho najznámejšie patria Predátori (2010) a Traja mušketieri (2011). Momentálne píše scenár k filmu Masters of the Universe.

ANDREW DAVIES – Scenár

Andrew Davies je označovaný za najúspešnejšieho autora filmových a televíznych adaptácii. Začínal písaním rozhlasových hier a postupne prešiel k televízii, filmu, divadlu, písaniu románov a detských knižiek. Medzi jeho najznámejšie patria scenáre k filmom Denník Brigite Jonesovej a jeho pokračovanie Denník Brigite Jonesovej 2.

GLEN MACPHERSON – Kamera

Glen Macpherson, pôvodom z Kanady, nedávno spolupracoval na 3D snímkach: Resident Evil: Zánik a Final Destination. Predtým sa kameramansky podieľal na akčnej snímke Rambo, trileri Zmeškaný hovor a Posledná októbrová noc. Medzi jeho staršie snímky patria: 16 blokov; Späť v hre; Kráčajúca skala; Smrteľný zásah; Kamufláž; Romeo musí zomrieť a iné.