Zuzana Smatanová

Nadaná nenápadná speváčka, ktorá je výrazná najmä svojou prirodzenosťou, typická trpko-sladkým zafarbeným hlasom, vlastnými textami, oslovuje široké masy ľudí z celého Slovenska.  Vo februári 2003 sa pri hlásila na súťaž CocaCola Popstar. Súťaž vyhrala a počas júna - júla 2003 v štúdiu Le Creative nahrala s producentom Mariánom Kachútom svoj debutový album "Entirely good" ktorý vyšiel v roku 2003. V roku 2005 nahrala Zuzana druhý album "Svet mi stúpil na nohu" ktorý vyšiel 10. októbra 2005. Turné s kapelami Desmod, Chinaski či Mirom Žbirkom potvrdili Zuzanine kvality ako schopnej koncertnej speváčky. Ocenenie Zlatý slávik už bolo len prirodzeným dôsledkom.  Trikrát po sebe, za roky  vyhrala kategóriu žien v ankete Slávik. Smatanovej tretí štúdiový album "Tabletky odvahy" vznikal v roku 2007 rovnako ako ten predošlý pod producentským dohľadom Maroša Kachúta.

No Name

Za posledných osem rokov kapela No Name odohrala cez 700 koncertov na Slovensku v ČR, USA, GB, D, IT,HR,PL. Vydala 5 albumov. No Name vo svojich textoch poukazuje na váhu emócií v priamej konfrontácii z plytkosťou súčasného sveta. Ich tvorba je poznačená ako spoločensko-politickou situáciou v regióne východnej Európy, tak aj úvahami o podstate existencie . Kapela svojimi textami oslovuje široké spektrum poslucháčov, čím sa v krajinách bývalého Československa dostala na najvyššie priečky hitparád a ankiet obľúbenosti.

IMT Smile

Prešovská kapela IMT Smile vznikla v roku 1992. Zakladajúcimi členmi sú bratia Ivan a Miro Táslerovci. Prvým úspešným singlom bola pieseň Spím. V roku 1996 dostali IMT Smile ponuku nahrať svoj debutový album. Vydavateľstvo si ako singel vybralo pieseň Nepoznám. V tom čase sa Ivan spoznal s Katarínou Knechtovou, ktorá sa po niekoľkých skúškach stala členom kapely. Nahrali spolu prvé dve skladby Nepoznám a Balada. Singel Nepoznám sa stal jedným z najhranejších skladieb v slovenskom éteri.

OLYMPIC

Skupina Olympic vznikla v roku 1963, v tom čase však fungovala pod názvom Kartulka, teda KARlínský KULturní KAbaret. Neskôr bola podľa klubu na pražskej Spálenej ulici prekrstená na Olympik, po čase na Olympic. Kapela sa pred publikum postavila prvýkrát na doskách divadla Semafor v hlavnom meste Českej republiky. V programe Karla Mareša Ondráš a big beat a neskôr Ondráš podotýka hudobne sprevádzali Jozefa Laufera, Pavla Bobka, Mikiho Volka, Naďu Urbánkovú, či Yvonne Přenosilovú. Počas celej jej existencie je pre Olympic charakteristická neustála zmena jej členov. Prvými hitmi začínajúcej skupiny boli Hvězda na vrbě a Trezor. Kapelu sprevádzali počas jej kariéry neustále problémy s vydavateľstvom. V roku 1967 vyšiel v nízkom náklade singel Želva, niektoré kusy neboli dokonca ani dolisované. Dôvodom bola záverečná časť singlu, kde kapela údajne spievala ".oh, no.", čo zodpovední pracovníci vydavateľstva Supraphon identifikovali ako "hovno".  Rok 1981 znamená pre Olympuc prvé víťazstvo v ankete Zlatý slávik. Skupina je držiteľom celkovo šiestich prvenstiev v tejto ankete. Česká rocková legenda má vo svojej diskografii 46 albumov, 83 singlov, 8 EP platní, 4 videá, 4 DVD platne, kapela dokonca hosťovala aj na šiestich cudzích albumoch svojich hudobných kolegov.

Jana Kirschner

Spomedzi všetkých súčasných slovenských speváčok, Jana Kirschner vyniká najviac. Práve spevom najviac očarila na súťaži Miss Slovakia, ktorej sa zúčastnila v roku 1996. Prvý album, ktorý viac-menej ostal zapadnutý prachom a vôbec málokto o ňom vie, sa volal jednoducho Jana Kirschner. Bol vydaný v roku 1997 a až na jednu výnimku obsahoval piesne v angličtine. Nasledujúci album V cudzom meste prekonal všetky očakávania. Tým sa potvrdil skutočný hudobnícky talent mladej speváčky, ktorý ocenili aj kritici ocenením Objav roka na Hudobnej akadémiu v roku 1997. Jana sa na čas vytratila z povedomia. Svojich fanúšikov síce nestratila, no tí čoraz viac bažili po nových piesňach. Štvrtý a zatiaľ posledný album Veci čo sa dejú, znovu priniesol speváčke obdiv.

Michal David

Michal David odštartoval svoju kariéru v kapele Čtyri, ktorú založil počas štúdia na konzervatóriu v roku 1976. Neskôr začal hrať a spievať v kapela Kroky. Zlom v jeho kariére nastal na festivale Intertalen, kde s piesňou Nenapovídej zvíťazil.
Svoj prvý sólový album vydal v roku 1980.   Významným obdobím v jeho kariére sú roky 1987 a 1991, kedy vydal albumy Diskopříbeh 1 a 2, ktorých skladby znejú z úspešného filmu s rovnomenným názvom. Presadil sa nielen ako spevák ale i ako skladateľ, čo sa prejavilo v roku 2000, kedy zložil pre Helenu Vodnráčkovú pieseň Dlouhá noc, ktorá sa okamžite stala obrovským hitom. Okrem Vondráčkovej spolupracoval s Luciou Bílou, Karlem Gottem a mnohými inými.
 

Gladiator

Kapela Gladiator pochádza z Aleksiniec pri Nitre a funguje od revolučného roku 1989, oficiálny vznik kapely sa pripisuje roku 1991, kedy nahrali debutovy album. Kapela sa preslávila vysielaním klipu "Pofitable losses" z tohto albumu na MTV Music Television, čim si odštartovala kariéru nielen na Slovensku,ale aj v zahraničí. Do roku 1997 tvorili piesne v anglických textoch, na impulz od fanúšikov sa pustili aj do slovenských, v ktorých pokračujú dodnes. Celkovo vydali 13 albumov, najnovší vyšiel začiatkom tohto roka a ma názov "Ako predtým".

Polemic

Skupinu polemic tvoria: Braňo Bajza (gitara, spev), Miro Baričič (basa), Marek Határ (gitara, spev), Braňo Stančík (klávesy), Martin Latkóczy (bicie), Peter Opet (trúbka), Naďa Ďurecová (alt saxofón), Gabika Lachkovičová (barytón saxofón), Peter Huraj (tenor saxofón) a Braňo Feješ (zvukár).a neskorší členovia Andrej Juráš,Ľuba, Horáka
Veronika `Nika` Dubajová (spev).
Známa je od začiatku deväťdesiatych rokoch, keď zvíťazila v relácii STV RG-TIP ako nový talent slovenskej hudby. Medzi jej úspešné piesne patrí baba Ryba, Mesto, DoSka, Skaman, Trápny deň, Ona je taká, Komplikovaná, Ja som to vedel, Ako to prežijem, Leto, Nádherný svet a ine.