You must enable JavaScript and install the Flash plugin to view this player

Tvorcovia filmov Autá, Ratatouille, Wall-E a Hore vám prinášajú najslávnejšie filmové autá s novým príbehom, tentoraz aj v 3D!

Réžia: John Lasseter
Produkcia: Denise Ream
Scenár: Ben Queen
Hrajú v slovenskom znení: Mater - Dušan Kaprálik, Bleskový McQueen - Peter Sklár, Fin McMissile - František Kovár, Holley Shiftwellová - Zuzana Kanócz, Miles Axlerod - Ján Tréger, Profesor Zundapp - Alfréd Swan, Sally - Helena Geregová, Flo - Tatiana Kulíšková, Fillmore - Ivan Laca, Šerif - Karol Čálik, Mack - Dušan Tarageľ
 

Krátky obsah:

Hviezdny pretekár Bleskový McQueen a svojrázny odťahovák Mater prevetrajú svoje priateľstvo na celkom nových miestach. Blíži sa totiž svetová séria Grand Prix a vôbec prvý krát sa tak bude pretekať o prestížny titul najrýchlejšieho auta na svete. Ukazuje sa však, že už len dostať sa na tieto vrcholné preteky nie je vôbec jednoduché a cesta je plná pomyselných jám, výmoľov, obchádzok a veselých prekvapení. Najmä keď sa svojrázny hrdzavý odťahováčik nedopatrením a spôsobom sebe vlastným zapletie do šlamastiky, ktorá sa môže prihodiť len jemu – do prípadu medzinárodnej špionáže. Mater je tak na roztrhanie a musí sa rozhodnúť – pomôcť priateľovi McQueenovi v dôležitých pretekoch, alebo zohrať dôležitú úlohu v prísne tajnej misii? Tú organizuje britský superšpión Finn McMissile s očarujúcou kolegyňou a zároveň nováčikom v špionážnej branži Holley Shiftwellovou. Nahánačka svetom tajných služieb a automobilových pretekov preženie hrdinov Európou i ulicami nočného Tokia. Množstvo starých známych i nových postáv všetkých tvarov, veľkostí, pohonu, náhonu, kubatúry a nátury prinesie napätie, humor a šarm, aký dokážu vyčariť len tvorcovia štúdia Pixar. Tentoraz aj v 3D...

Zaujímavosti:

Príbeh zaveje hlavných hrdinov aj do Londýna, kde sa okrem iného stretnú aj s britskou kráľovnou v podobe elegantnej luxusnej limuzíny. Londýnska katedrála Sv. Pavla je vo filme vytvarovaná podľa krytu diferenciálu. Ďalšia londýnska dominanta – Big Ben, sa vo filme nazýva Big Bentley a pozorným divákom neujde, že je vyzdobená motívmi chladiča a karosérskymi ornamentami tejto luxusnej značky.

V jednotlivých jazykových verziách prepožičajú hlas rovnomenným postavám známi pretekári. V britskej verzii sa tak napríklad objaví Lewis Hamilton, v španielskej zasa Fernando Alonso.

John Lasseter režisérsky debutoval v roku 1995 s animovanou rozprávkou Toy Story – Príbeh hračiek. Odusvtedy režíroval mnoho animovaných rozprávok ako Život chrobáka, Toy Story2 a Autá a pôsobil ako výkonný producent pri ďalších projektoch. Do dnešného dňa posobí ako kreatívny šéf vo Walt Disney a Pixar animation štúdiách a hlavný kreatívny poradca vo Walt Disney Imagineering.

Autá 2 je dvanásta celovečerná animovaná rodinná komédia z dielne Pixar Animation Studios. Prvých 11 zarobilo na celom svete 6,5 miliardy dolárov. Pixar, ktorého filmy získali 29 Oscarov a 7 Zlatých Glóbusov, oslavuje v týchto dňoch 25. výročie svojho vzniku.

Autá, uvedené v kinách v roku 2006, dosiahli 462 miliónov dolárov celosvetových tržieb. Boli nominované na dvoch Oskarov a jeden Zlatý Glóbus a vyhrali vôbec prvý krát Zlatý Glóbus za najlepší animovaný film.

2011 Disney/Pixar