O filme

Premiéra:          

Žáner:                 

Rok výroby:      

Krajina pôvodu:  

Dĺžka:                  

Prístupnosť:                         

Oficiálna Website:    

Tvorcovia:         

Réžia:                  

Scenár:               

Produkcia:                                   

Strih:                    

Kamera:             

Hudba:                

Hrajú:                  

 

30. jún 2011

romantická komédia

2011

USA

110 minút

nevhodné pre vekovú skupinu maloletých do 12 rokov

Something Borrowed

 

Luke Greenfield

Jennie Snyder, Emily Giffin

Broderick Johnson, Aaron Lubin, Hilary Swank

John Axelrad

Charles Minsky

Alex Wurman

Darcy Kate Hudson

Rachel Ginnifer Goodwin

Ethan John Krasinski

Dex Colin Egglesfield

Marcus Steve Howey

 

 

 

 

 

 

Rachel (Ginnifer Goodwin) je úspešná právnička v známej advokátskej firme New Yorku. Ako kamarátka je dobrosrdečná a oddaná, ibaže stále nezadaná... tento fakt jej sústavne pripomína jej -už zasnúbená- najlepšia kamarátka Darcy (Kate Hudson). Avšak po oslave svojich 30-tych narodenín sa vzorná Rachel nečakane ocitne v náručí muža, o ktorom snívala už od výšky. Volá sa Dex (Colin Egglesfield)… a čistou náhodou je to Darcyin snúbenec. Udalosti naberú rýchly spád a čím bližšie je Darcyina svatba, tým je Rachel bezradnejšia – dá prednosť dlhoročnému priateľstvu s Darcy alebo láske svojho života? V romantickej komédii Tvoj snúbenec, môj milenec ďalej uvidíte Johna Krasinskeho v úlohe Ethana, Rachelinho dôverníka utekajúceho pred beznádejne zamilovanou Claire (Ashley Williams). On sám pritom kuje tajné romantické plány. Steve Howey sa predstaví ako šarmantný a neskrotný Marcus, ktorého úmysly s Rachel nevylučujú záujem o akúkoľvek inú ženu, ktorá sa naňho usmeje.

You must enable JavaScript and install the Flash plugin to view this player

 

O produkcii

 

O PRODUKCII

 

“Koho uprednostní vaše srdce - najlepšiu kamarátku alebo životnú lásku?” “Niečo staré, niečo nové, niečo požičané a niečo modré...” hovorí dávne príslovie sľubujúce šťastie nevestám, ktoré si tieto štyri veci prinesú k oltáru. Ale čo v prípade, že tým požičaným je samotný ženích? S touto otázkou prichádza príbeh najúspešnejšieho románu Emily Giffinovej Something Borrowed. Rozpráva o komplikáciach, ktoré nastanú, keď sa dlhoročné priateľstvo medzi Rachel a Dexom premení na skutočnú lásku a to v skutočne nevhodnom okamihu – krátko pred jeho svatbou s inou ženou... najmä keď tou inou ženou je Darcy, najlepšia kamarátka Rachel. “Film je o tom, aké nestále sú veci v živote a môžu sa razom zvrtnúť úplne opačným smerom,” hovorí režisér Luke Greenfield, ktorý prináša príbeh Emily Giffinovej na filmové plátno. “Je to zmes humoru a romantiky, príbehy obyčajných ľudí v neľahkých situáciach. Išlo nám o to, aby sa divák vžil do Rachelinej kože, aby prežíval jej pocity a zamyslel sa nad tým, ako ďaleko by zašiel on za podobných okolností.” Viac ako príbeh lásky, či dokonca milostného trojuholníka, je Tvoj snúbenec, môj milenec filmom o skúške nerozlučného priateľstva medzi Rachel a Darcy.

Kate Hudson stvárňujúca charizmatickú Darcy vysvetľuje: “Tieto dve kamarátky spolu vyrastali a Darcy sa vždy mohla na Rachel spoľahnúť, obrátiť sa na ňu v ťažkých situáciách.” Darcy by nikdy ani len vo sne nenapadlo, že city jej najlepšej priateľky sa vymknú spod kontroly. Zaskočí to aj samotnú Rachel. “Viete, ona má celý svoj život presne zmapovaný. Žije podľa zoznamu vecí, ktoré sú alebo nie sú pre ňu prijateľné, ” hovorí Ginnifer Goodwin, predstaviteľka introvertnej Rachel. Avšak na oslave svojich tridsiatich narodenín, keď si pripíja s Dexom a zábava vrcholí, sa v nej niečo zlomí. “Zrazu akoby ju obklopila prázdnota. Cíti sa osamelá. Následne urobí niečo, čo sa úplne vymyká jej morálnym zásadám... a to odštartuje divoký spád všemožných udalostí.”

“Rachelin príbeh je o poznávaní seba samej,” hovorí Molly Mickler Smith, jedna z filmových producentiek. So spolupracovníčkou Hilary Swank najviac na filme oceňujú zobrazenie vzťahov a to najmä tých, čo prešli určitým vývojom. “Vidíte všetok ten zmätok, humor a zlomené srdcia, ktoré sú toho prirodzenou súčasťou,” pokračuje. “To vysvetľuje, prečo má Emily toľko nadšených čitateľov. Jej postavy majú bežné ľudské problémy – každý chce niekoho, koho nemôže mať, alebo má prílišné sebavedomie alebo jednoducho pokašľal čo sa dalo – veď kto z nás by to nepoznal.”

“Filmu nechýba romantika ani komplikovaný proces objavovania lásky,” poznamenáva Swank. “Navyše je to celé prepletené intenzívnym priateľstvom dvoch žien. Čo by ste urobili, ak by ste našli toho pravého a on by bol, čisto náhodou, snúbencom vašej najlepšej kamarátky?! A pritom by ste cítili, že je to správne a nesprávne zároveň?”

Rachel dlhé roky v sebe potláčala city k Dexovi, no raz musel prísť moment pravdy. Žeby práve na oslave jej okrúhlych narodenín? Predpokladajme, že vek 30 rokov už nepredstavuje to, čo kedysi, avšak je to istý prelom, kedy človek hodnotí minulosť a budúcnosť, svoje splnené a nesplnené sny. V Rachelinom prípade je celkový výsledok drastický. Producent Broderick Johnson poznamenáva: “Keď máte tridsať, ovládne vás pocit naliehavosti. Prehodnocujete svoj život a rozhodnutia, ktoré vás dostali tam, kde ste a začnete si klásť otázky typu ‘čo mohlo byť, keby...’ Rachel prežíva krízu svojho svedomia, no možno je to cesta, ktorou sa mala vydať od samého začiatku.”

Musí počítať aj s možnosťou, že ten správny čas už premeškala. Na druhej strane, prílišná snaha môže všetko pokaziť. “Neviete, čo bude nasledovať a to sa v romantických komédiach nestáva často,” hovorí producent Andrew A. Kosove. Tvoj snúbenec, môj milenec je aj o využitých príležitostiach – a to nemalých, kde hrozí, že namočíte do problémov nielen seba ale aj iných. John Krasinski sa predstaví v úlohe rozumného a neuveriteľne vtipného Rachelinho priateľa Ethana. “Je to životná etapa veľkých rozhodnutí, s ktorými je nutné naučiť sa existovať.” Samotná Emily Giffinová, autorka bestselleru Something Borrowed a jeho pokračovania Something Blue, sa tesne pred dovŕšením tridsiatich rokov ocitla v zásadnej situácii. Zanechala úspešnú právnickú kariéru, aby sa stala spisovateľkou – odvážny krok, ktorého výsledkom bol jej prvý román Something Borrowed. “Rachel nasledovala hlas srdca a ten ju doviedol k Dexovi. V mojom prípade išlo o splnenie môjho sna stať sa spisovateľkou. Prvýkrát v živote som si vybrala neistú a riskantnú cestu. Uvedomíte si, že žijete len raz,” dodáva autorka. Scenáristka Jennie Snyder Urman hovorí: “Kniha ma nadchla a preto som sa snažila do príbehu zasahovať čo najmenej, okrem malých zmien, ktoré boli nevyhnutné pre film. Samozrejme vzťahy medzi postavami zostali nedotknuté, pretože viem, akí sú na to čitatelia hákliví – vrátane mňa samej.”

“Film je skvelý,” poznamenáva autorka. “Drží sa knihy a verne zachytáva postavy po všetkých stránkach.” Giffinová sa pokúsila zaujať čitateľov príbehom, kde postavy riešia bežné problémy, čoho sa chopil aj režisér Greenfield. “Rovnako ako v knihe, aj vo filme sa udalosti vyvíjajú z Rachelinej perspektívy,” upresňuje režisér.

“Pomerne často, ľudia zahľadení sami do seba vyhľadávajú spoločnosť nesebeckých protikladov. Deje sa tak aj v prípade našich dvoch priateliek. Darcy a Rachel spoločne prežili detstvo, štúdium a teraz sú z nich čerstvé tridsiatničky. Bolo len otázkou času, kedy toto priateľstvo plné protikladov zakúsi krízu.”

“Je to námet hodný zamyslenia sa nad tým, čo znamená byť lojálny v priateľstve a k sebe samému. Zvyčajne na to neexistuje odpoveď,” priznáva producent Aaron Lubin. Producentka Pamela Schein Murphy poznamenáva: “Je
zaujímavé, ako môže človek zmeniť postoj k určitým veciam. Odrazu ste ochotný akceptovať niečo, čo ste doteraz odmietali.” Inými slovami, film nepriamo hovorí: “Využi šancu! Ak niekoho skutočne milujete, nečakajte! Trvalo šesť rokov pokým Rachel a Dex dostali šancu, akej sa väčšina ľudí nikdy nedočká. Všetko, čo im zostane je len ‘čo ak...’ ‘Čo ak by som sa bol chopil šance?’ ‘Čo ak by som ju bol oslovil?’ Keď sa máte rozhodnúť v podobnej situácii, myslím, že treba poslúchnuť  srdce.”

Šesť priateľov, Jeden dom, Päť izieb

 

Šesť priateľov, Jeden dom, Päť izieb

 

Darcy a Dex sa rozhodnú stráviť posledné leto pred svatbou v prímorskej vile, kam pozvú aj svojich najbližších priateľov: Rachel, ich dlhoročného známeho Ethana, Dexovho kamaráta Marcusa a Claire, Darcyinu veľkú obdivovateľku... skrátka partiu mladých ľudí užívajúcich si bláznivé dni pri mori. Táto myšlienka sa Dexovi a Rachel pozdávala ďaleko viac predtým, než sa do seba zamilovali – a ocitli sa tak v poriadnej šlamastike. Ak si mysleli, že udržať tajomstvo vo veľkomeste je výzva, tak dvojitá výzva bude udržať ho v spoločnosti ďalsích troch párov s ušami a očami na stopkách. K tomu všetkému sa pridajú osobné drámy a prepletanie osudov jednotlivých postáv.

Na začiatok si predstavme Ethana. Je veľmi chytrý a pozná Rachel dosť dlho na to, aby si nevšimol, že sa niečo deje. Darcy sa síce snaží dohodiť jej Marcusa, ktorý ochotne spolupracuje a súčasne si necháva všetky zadné dvierka otvorené. Medzitým Ethan robí, čo je v jeho silách, aby zdrhol –a to doslova- milostným predstavám Claire. Vznikajú tak mnohé nepríjemné a napäté situácie, sebaanalýza postáv a jedna divoká hra, ktorú Egglesfield rád nazýva “Badmintonový turnaj smrti”. “Mohli to byť stereotypné postavy, ale nie sú,” poznamenáva Ginnifer Goodwin. “Pochopili sme, prečo sú priateľmi v momente, keď sme všetci zasadli za jeden stôl.” Režisér Greenfield súhlasí s týmto tvrdením: “Kasting bol rozhodujúci. Cieľom bolo vytvoriť reálne typy ľudí, aby ich divák nevnímal ako filmové postavy, ale osoby, ktoré pozná. Pri každej skupine hercov má svoje miesto improvizácia. Môj názor je, čím viac prirodzenosti, vlastného prejavu a citov do toho vložia, tým lepšie.” Aj napriek dynamickosti postáv sa len zriedka odvráti pozornosť od Rachel a dvoch zásadných vzťahov jej života: priateľstva s nalepšou kamarátkou a mužom jej srdca. Goodwin hovorí: “Rachel ma chytila za srdce. Pôvabné mladé dievča, ktoré má na svedomí vcelku nepekné veci. Potom, čo sa celý život vyhýbala konflitným situáciam a istému druhu zážitkov, musí prehodnotiť svoj spôsob života a zmeniť ho. Práve to ma na postave zaujalo. Rachel bola vždy Darcyinim tieňom a na oplátku robila Darcy jej život pestrejším,” pokračuje. “Miluje Dexa, avšak povedať áno Dexovi by znamenalo stratiť Darcy, čo je pre ňu nemysliteľné. Je to veľmi ťažká situácia.”

“Do takejto úlohy,” poznamenáva Greenfield, “sme potrebovali herečku, ktorá presvedčí publikum, aby stálo na jej strane, aj keby s ňou celkom nesúhlasilo. Ginnifer je skvelá. Dokonale a zároveň nenásilne zahrala Rachel a jej protichodné impulzy.” Po mnohých stránkach je bláznivá Darcy protikladom Rachel, čo dodávalo postave atraktívnosť, ktorá však vyžadovala náležitú hereckú zručnosť. Podľa slov Greenfielda, “je ťažké zviesť dominantnú ženu, akou je Darcy. Ženu, ktorá dostane všetko, po čom túži a je zahľadená sama do seba. Na druhej strane, kde sa objaví, tam sa všetko rozžiari. Kate ju zahrala spôsobom, že je radosť sa na ňu pozerať a navyše objavíte aj jej nefalšovanú prívetivosť.”

“Jednoducho povedané,” hovorí Hudson, “Darcy je Darcy. Predstavuje typ človeka, ktorý povie veci na rovinu, nemá žiadne zábrany a je v siedmom nebi, keď je stredobodom pozornosti. Stvárniť Darcy znamenalo vžiť sa do extrémne spoločenskej postavy a balancovať na hrane medzi vtipným a roztomilým a niečim, čo sa ľahko môže zvrhnúť do nepríjemného. A to je vždy zábavné. Ona určite nie je žiaden anjelik.”

Produkčná Molly M. Smith poznamenáva: “Medzi oboma priateľkami však existujú isté krivdy z minulosti, na ktoré sa, aj po mnohých rokoch, úplne nezabudlo.” Jedna z nich sa nečakane pripomenula v podobe Dexa – “on je stelesnením ideálneho muža, po ktorom Rachel kedysi túžila, no neodvážila sa odhaliť mu svoje city. Až doteraz.” Colin Egglesfield sa predstaví v úlohe Dexa. Je to po prvýkrát, čo bol obsadený do hlavnej mužskej úlohy. “Má niečo do seba,” hovorí Greensfield. “Z Colina vyžaruje prívetivosť dokonca aj v momentoch najväčšej frustrácie. Uveríte, že Dex je schopný úprimne milovať dve ženy a čo viac, úplne od seba odlišné.” Egglesfield poznamenáva: “Darcy v ňom prebúdza jeho veselú, hravú stránku. Rozveselí ho, keď je vážny, je obľúbená v spoločnosti a majú ju radi jeho rodičia. Spĺňa kritéria ženy, o akej si Dex myslí, že je preňho tá pravá. Keď však Rachel po rokoch odhalí, čo k nemu cítila na škole, rozpúta sa séria udalostí, v rámci ktorých sa bude musieť Dex rozhodnúť medzi skutočnou láskou a hlasom rozumu. “Snaží sa vyhovieť svojim rodičom, snaží sa vyhovieť Darcy, no ľúbi Rachel. Nie je to ľahké,” dodáva s úsmevom. Osoba, od ktorej sa útechy určite nedočká, je Ethan – dobrý kamarát Rachel a Darcy, vysoko inteligentný s názorom na čokoľvek. Nie je preto prekvapením, že práve Ethan prvý spozoruje, že jedna plus jedna sa nečakane rovná tri. Greenfield poznamenáva na margo postavy: “Ethan nie je len príjemný spoločník, vždy ochotný podporiť blízkeho, ale taktiež človek, ktorý nevydrží chodiť okolo horúcej kaše príliš dlho. Zavolá Rachel a chce vedieť, čo je vo veci,” pokračuje Greenfield. “John dodáva postave charakter. Má skvelo načasovaný humor a aj množstvo dojímavých momentov zvláda fantasticky.” Krasinski poznamenáva: “Ethan sleduje postupný vývoj situácie a presne vie, čím Rachel prechádza. Snaží sa byť jej oporou a naviesť ju na správnu cestu, čo v praxi znamená uvedomiť si realitu a prestať snívať. Čokoľvek urobí, musí rátať s následkami. Ale viete, ako to v živote chodí. Veľkrát je rada druhých správna, no osoba, ktorej je adresovaná ju nie vždy počúvne. Situácia sa natoľko vyhrotí, že Ethan musí zakročiť.” Odhliadnuc od toho, čo tvrdí, v jeho vnútri sa tiež rozhoria city, ktoré tak trošku ovplyvnia objektívnosť jeho názorov.
Na druhej strane je neskrotný Marcus, ktorý nemá s Ethanom ani len štipku spoločného. Steve Howey stvárnil Marcusa – neviazaného, dobrosrdečného, ale zároveň drzého hráča, ktorý to vie so ženami. Darcyine pokusy dať ho dokopy s hanblivou a vážnou Rachel sú, aj napriek jej dobrému úmyslu, prinajmenšom otázne. “Marcus je fajn. Ani sekundu by som sa nebránil jeho spoločnosti. Zbožňuje party a má úžasnú zbierku klobúkov,” žartuje Howey. “Miluje život, pokiaľ je bezstarostný a on sa môže zabávať a niesť čo najmenšiu dávku zodpovednosti. Čo je na tom zlé? Okrem toho mám pocit, že sa v ňom skrýva ešte čosi viac. Dôvodom jeho správania môže byť z veľkej časti samota. Niekedy ten najhlučnejší v miestnosti má najväčší strach, nemám pravdu? A Marcus je vskutku hlučný.” Howeyho postava zaistí správnu dávku humoru, či už verbálneho alebo akčného, ktorý prepukne v Hamptons. Samotný herec prekypoval vtipom už pri natáčaní. “Steve sa nezastaví. Každé slovo, čo vypustí z úst je perlička, nehovoriac o jeho vystupovaní a typickom pohľade. Ste v neustálom pokušení klásť si otázku...‘Myslí to vážne?’” priznáva Greenfield.

Režisér ďalej pokračuje: “Ashley Williams si zahrala Claire, ktorá svojou uletenosťou vhodne dopĺňa koletkív.” “Claire z duše zbožňuje Darcy,” tvrdí jej predstaviteľka. “V jej vysnívanom svete by bola Darcy, no v reálnom živote sa musí uspokojiť len s napodobňovaním jej manierov a farby rúžu. Claire, večná optimistka bez štipky sebakritiky nevidí, že jej city voči Ethanovi nie sú opätované.” Herecké obsadenie vo filme Tvoj snúbenec, môj milenec uzatvárajú Geoff Pierson a Jill Eikenberry ako Dexovi rodičia: Dexter Thaler st., senátor riadiaci sa tradičnými morálnymi zásadami a jeho žena Bridget Thaler. Každý z nich sa snaží ovplyvniť syna vlastnými metódami. Objaví sa aj autorka Emily Griffinová v roli návštevníčky parku Madison Square. Hudson uzatvára: “Vo filme uvidíte osobné príbehy, lásku, množstvo humoru a zaujímavé postavy. Celé sa to dohráva v životnej etape, kedy skrátka na všetkom záleží. Boli sme dobrý tím a spolupráca nám išla ako po masle.”

Rachel a New York

 

Rachel a New York

 

Snímka Tvoj snúbenec, môj milenec sa nakrúcala v New York City a v exkluzívnej prímorskej lokalite Hamptons. Cieľom bolo čo najvernejšie zachytiť nálady a miesta, ktoré Emily Griffin opísala vo svojej knihe. V mnohých prípadoch išlo o konkrétne ulice, bary, reštaurácie, ktoré čitatelia rozpoznajú. Ostatné miesta boli vymyslené, aby dotvorili tú správnu atmosféru. V New York City zohralo významnú úlohu obľúbené občerstvenie Shake Shack v parku Madison Square. Vybrala ho výtvarníčka Jane Musky ako miesto, kde sa Ethan a Rachel pravidelne stretávajú na rýchly obed a kus reči. “Nepoznám dobre tú lokalitu a Jane neustále opakovala ‘Tieto scény sa musia odohrávať v Shake Shack, je to kultové miesto,” spomína režisér Greenfield. Skutočne, odhliadnuc od počasia, uvidíte tam davy ľudí čakajúcich v rade na hamburgery, hranolčeky a koktejly. “V priebehu filmovačky tam zvyčajne bolo -okrem našich 100 ľudí- ďalších asi 300 Newyorčanov. Je to miesto stretávok v kozmopolitnej džungli, presne podľa Ethanovho gusta,” hovorí Musky. Na margo celkového dojmu z filmu, Musky dodáva: “S Lukeom sme boli od nášho prvého stretnutia na rovnakej vlnovej dĺžke. Zamerali sme sa na miesta, ktoré by  vytvorili mozaiku úžasného New Yorku bez toho, aby sme kopírovali zábery z iných filmov. V New Yorku vždy objavíte niečo nové.” Spomeňme zopár miest, ktoré diváci vo filme uvidia: Crimson Club v manhattanskej štvrti Flatiron district; Reštaurácia Spring Lounge, známa tiež pod názvom Shark Bar v štvrti Nolita; M1-5 Lounge v časti Tribeca; Maritime Hotel a obchodný dom Jeffrey v štvrti Meatpacking district; vila Westchester, o ktorej Dexovi rodičia uvažujú ako osvatobnom dare a ulica v East Village, kde býva Rachel. Pre jedinečnú romantickú scénu použila produkcia strechu bytovky na East 10th Street. Hlavný kameranam Charles Minsky poznamenáva: “Nakrúcanie na streche v New Yorku je vždy sprevádzané komplikáciami. Mali sme žeriav, ktorý bolo treba umiestniť nad strechou. K tomu sme však museli použiť oceľové nosníky a uchytiť ich o susediace budovy.” Úsilie prinieslo svoje ovocie a vznikla intímna scéna s mihotajúcimi sa svetielkami nočného Manhattanu v pozadí. Interiér Rachelinho bytu, jediného umelo vystavaného priestoru, bol navrhnutý, podľa slov Jane Musky, “pohodlne, v sladkých a nerušivých farbách. Štýlovo je skôr konzervatívny, presne ako jej povaha.” Rovnaký vkus sa odzrkadlil aj v jej šatníku, v protiklade s Darcyinymi dramatickejšími odevmi. “Vďaka Darcyinej postave som sa mohla odviazať, byť trúfalejšia a provokatívnejšia,” opisuje svoje dojmy kostýmová návrhárka Gary Jones.

Čo sa týka výberu priestorov pre tento film, Kosove vysvetľuje: “Do veľkej miery sme sa vyhýbali okukaným záberom New Yorku, ktoré často vidíte vo filmoch. Namiesto toho sme sa snažili predstaviť ho z perspektívy Rachel – ukázať miesta, kam sa chodieva najesť alebo stretnúť s priateľmi. Jej postava tak pôsobí na diváka osobnejšie a reálnejšie. Emily urobila to isté vo svojej knihe a my sme sa to pokúsili preniesť do filmu - vystihnúť autentické momenty.”

Na záver režisér Greenfield dodáva : “Našim zámerom bolo poukázať na situácie, ktoré všetci poznáme, vrátane takých, čo nám dali zabrať a dostali nás do úzkych. Jednou z tém snímky Tvoj snúbenec, môj milenec je, že neexistujú ľahké odpovede v záležitostiach priateľstva a lásky. Niekedy predbiehate ostatných s vidinou vlastného šťastia a inokedy pre druhých obetujete svoje city a túžby. Dúfam, že diváci nájdu v postavách aj kúsok seba samých, zabavia sa, popremýšľajú o láske svojho života a možno si položia otázku, čo by robili oni v podobnej situácii.”

O HERCOCH

 

O HERCOCH

 

KATE HUDSON (Darcy) je držiteľkou Zlatého glóbusu, bola nominovaná na Oscara a cenu BAFTA za úlohu vo filme Camerona Crowea Na pokraji slávy z roku 2000. V roku 2003 si Hudson zahrala vo filme Roba Reinera Alex a Emma, následne sa objavila v hlavnej úlohe drámy Garryho Marshalla Ako vytočiť Helenu, po ktorej nasledoval psychologicý triler Kľúč. V roku 2010 bola Kate Hudson po tretíkrát nominovaná na cenu SAG v kategórii najlepšie herecké obsadenie v muzikáli Roba Marshalla Nine. Spomeňme niektoré z jej nedávnych filmov: The Killer Inside Me; Vojna neviest; Mačacie zlato; Ako prísť o muža za 10 dní; My dvaja a magor. Medzi jej ďalšie filmy patria: V mene cti; Dr. T a jeho ženy; Klebety; Všetko o Adamovi; Voda na púšti; 200 cigariet.

GINNIFER GOODWIN (Rachel) je dobre známa filmovým aj televíznym divákom. V roku 2005 zažiarila v úlohe ženy Jonnyho Casha v životopisnom príbehu Walk the Line. Svoju prvú významnú rolu dostala vo filme Mikea Newella Úsmev Mona Lízy. Zahrala si aj v snímkach: Ramona and Beezus; Single Man; Nie je z teba až tak paf; Vo svete žien.

JOHN KRASINSKI (Ethan) nedávno ste ho mohli vidieť po boku Meryl Streep, Aleca Baldwina a Stevea Martina vo filme Nancy Meyersovej It’s Complicated, ďalej v komédii od Sama Mendesa Všade dobre, prečo byť doma? Na svojom konte má tiež filmy: Tvrdé palice; Monštrá vs. Votrelci; Shrek 3; Povolenie na svatbu; Smiley Face; Dreamgirls; Bavme sa o sexe.

COLIN EGGLESFIELD (Dex) naposledy si zahral v dvoch nezávislých filmoch: Beautiful Dreamer a The Good Guy, ktorý mal premiéru na filmovom festivale Tribeca minulý rok. Za zmienku stojí ešte celovečerná snímka Láska na inzerát s Diane Lane a Johnom Cusackom.

O TVORCOCH

 

O TVORCOCH

 

 LUKE GREENFIELD (réžia) je rodák z New Yorku a krátke filmy začal nakrúcať už v desiatich rokoch, kedy mu strýko daroval 8mm kameru. Po štúdiu na filmovej škole University of Southern California vyhal niekoľko festivalových ocenení za svoj krátky film The Right Hook, na báze ktorého vznikol v roku 2001 jeho režisérsky debut Zviera s Robom Schneiderom. Neskôr režíroval snímku Dievča od vedľa, na ktorej sa podieľal aj ako scnárista. V roku 2008 produkoval komédiu Role Models, kde si zahrali Seann William Scott a Paul Rudd. Greenfieldova spoločnosť WideAwake, pomenovaná po jeho víťaznom študentskom filme, v súčasnosti aktívne rozbieha niekoľko celovečerných filmov, ktoré bude sám režírovať a produkovať. Spolupracuje tiež s americkou televíziou ABC.

JENNIE SNYDER URMAN (scenár) sa nedávno scenáristicky a produkčne podieľala na pilotnom filme k seriálu Danni Lowinski pre spoločnosť Paramount a televíziu CW. V minulosti pracovala ako jedna z výkonných  roducentiek na úspešnom televíznom seriáli Beverly Hills 90210, a ešte predtým ako koproducentka seriálu Ženy z rodu Gilmorovcov.

EMILY GIFFIN (autorka) je bývalá advokátka istej právnickej firmy na Manhattane. Túto kariéru však hodila za hlavu a presťahovala sa do Londýna, aby sa stala spisovateľkou. Bol to práve Londýn, kde začala písať román Tvoj snúbenec, môj milenec, ktorý sa stal v roku 2004 knižnou senzáciou. Aj jej ďalšie štyri romány
boli navrhnuté na filmové spracovanie.

HILARY SWANK (produkcia) je dvojnásobnou držiteľkou Oscara v kategórii najlepšia herečka. Nedávno bola nominovaná na cenu SAG pre rok 2011 za stvárnenie postavy Betty Anne Waters v dráme podľa skutočného príbehu Conviction, ktorej bola zároveň aj výkonnou producentkou. Tvoj snúbenec, môj milenec je prvý film produkovaný pod značkou spoločnosti 2S Films, ktorú založila spoločne s Molly Mickler Smith.

MOLLY MICKLER SMITH (produkcia) v roku 2007 produkovala svoj prvý film P.S. milujem ťa. Prvýkrát sa s Hilary Swank stretla pri nakrúcaní filmu Aféra s náhrdelníkom a neskôr založili spoločnosť 2S Films. Tvoj snúbenec, môj milenec je prvý celovečerný film, ktorý táto spoločnosť produkovala.

ALEX WURMAN (hudba) získal vysoké uznanie kritiky za tvrobu filmovej hudby k oskarovému dokumentu Putovanie tučniakov. Čoskoro nasledoval blockbuster Willa Ferrella Najrýchleší jazdec. Ďalšími príkladmi jeho pozoruhodnej práce je filmová hudba k snímkam: Mrs. Harris s Annette Bening a Sirom Benom Kingsleym; Normal s Jessicou Lange a Tomom Wilkinsonom; Milujte svojho zabijaka, ktorý režíroval a zároveň si v ňom zahral George Clooney; 13 conversations about one thing, kde sa predstavili Matthew McConaughey, Alan Arkin a John Turturro; za zmienku stojí aj akčná dráma Detektívovia z Hollywoodu s Harrisonom Fordom a Joshom Harnettom. Medzi jeho nedávne projekty patrí hudba k filmom Zámena, Vianoce na štvrtú a The Last Lions pre National Geographic.
© 2011