Natoč seba! alebo Deň s Chinaski

Chinaski už zajtra vyrážajú na koncertné turné s Katarínou Knechtovou. Na turné si pripravila kapela pre fanúšikov v našich končinách jedinečný projekt „Netoč nás, natoč seba!“, alebo deň s Chinaski. Fanúšikovia majú možnosť stať sa súčasťou dokumentu z prebiehajúceho československého turné. Stačí natočiť svoj deň, kedy sa chystá na koncert kapely. Kreativite a nápadom sa medze nekladú, jediné obmedzenia, ktoré sú stanovené je maximálna dĺžka videa 10 minút a termín na zaslanie je stanovený do 10. júna 2011.

Ku projektu sa kapela inšpirovala Ridley Scottom a jeho Live In a Day. Na projekte budú Chinaski spolupracovať s Ester Brymovou, držiteľkou ceny Alana J. Beileyho za najlepší dokument roku 2009. Turné Chinaski a Kataríny Knechtovej začína už zajtra, v piatok 25. marca v trenčianskom Piano klube. Celkovo bude mať šesť zastávok v Trenčín, Prievidzi, Prešove, Žiline, Košiciach a v Bratislave.

Viac informácií o projekte:
www.chinaski.cz/natoc-sebe
www.youtube.com/watch?v=RGx8Z9Weahs

Termíny turné:
25.3. Trenčín, Piano Club
26.3. Prievidza, Element Club
29.3. Prešov, PKO
30.3. Žilina, Dom kultúry
31.3. Košice, Spoločenský pavilón
13.4. Bratislava, Majestic Music Club

www.chinaski.cz
www.katarinaknechtova.com

Knechtová odkazuje fanúšikom: Máte na čo tešiť!

Katarína Knechtová so svojou kapelou sa už niekoľko dní poctivo pripravuje na turné s kapelou Chinaski. Pre fanúšikov pripravila hneď niekoľko prekvapení. Okrem nových skladieb z pripravovaného albumu po prvý raz zaspieva aj jednu z jej najobľúbenejších piesní, nie však z jej repertoáru.

Katarína Knechtová od 25. marca bude spolu s kapelou Chinaski koncertovať po slovenských, českých a moravských mestách. Už niekoľko dní so svojou kapelou nacvičujú koncertný program v ktorom pripravili pre fanúšikov hneď niekoľko prekvapení. Prvým z nich bude premiéra skladieb z pripravovaného albumu, na ktorom Katarína spolupracuje so svetoznámym hudobníkom a producentom Christianom Eignerom: „Môžem prezradiť, že do koncertného programu som zaradila už aj úplne nové piesne z pripravovaného albumu, ktoré budú mať na tomto turné premiéru. Rovnako však zahráme aj hity, ktoré ľudia poznajú z rádií a sú mojou skladateľskou spomienkou na pôsobenie v kapele Peha,“ prezradila Katarína. Okrem premiéry nových skladieb sa však fanúšikovia môžu tešiť na jednu z najobľúbenejších speváčkiných skladieb, nie však z jej repertoáru: „Rozhodla som sa do programu zaradiť aj prevzatú skladbu, ktorá patrí do 10tky mojich najobľúbenejších piesní na svete. Bude to prvýkrát v histórii, pretože nikdy predtým som pieseň iného interpreta na koncerte nespievala. Meno však neprezradím,“ dodala.

Termíny turné:
25.3. Trenčín, Piano Club
26.3. Prievidza, Element Club
29.3. Prešov, PKO
30.3. Žilina, Dom kultúry
31.3. Košice, Spoločenský pavilón
13.4. Bratislava, Majestic Music Club

www.katarinaknechtova.com
www.chinaski.cz
www.zoznam.sk/chinaski

 

You must enable JavaScript and install the Flash plugin to view this player

 

Michal s Frantom boli v Bratislave!

Michal Malátný a Franta Táborský strávili uplynulý týždeň dva dni v Bratislave, počas ktorých urobili niekoľko rozhovorov, naživo zahrali v rádiách a online chatovali na Topkach. Ak Vám niečo z toho ušlo, alebo si chcete znovu naživo vypočuť unplugged skladby Tabáček, Klára, Šatna či cover Myslím, že môže byť máme pre Vás dobrú správu - linky, kde môžete Chinaski pozerať, počúvať, čítať dokola a dokola :)

Topky.sk
Fun radio
Radio Expres
TV Markíza

Turné

Chinaski, jedna z najúspešnejších českých kapiel, vyráža v marci na slovenské turné. Ako hosťa si na koncerty do šiestich miest pozvala Katarínu Knechtovú.

Kapela na čele so spevákom Michalom Malátnym patrí medzi špičku súčasnej hudobnej scény, pravidelne vyhráva nielen v diváckych anketách, ale získala aj niekoľko ocenení hudobných kritikov. Chinaski doteraz vydali jedenásť štúdiových albumov, z ktorých vzišli hity ako Tabáček, Zadarmo či Klára. Ich aktuálny album Není na co čekat vyšiel v septembri 2010 a niekoľko mesiacov patril medzi najpredávanejšie albumy v Českej republike. Single Šatna a Spáč sa výborne uchytili aj v slovenskom rádiovom éteri.

Špeciálnym hosťom turné bude Katarína Knechtová. Táto charizmatická speváčka, ktorá momentálne pracuje na svojom druhom sólovom albume, vystúpi na turné so svojou kapelou. Chinaski a Knechtová majú so spoločným koncertovaním už skúsenosti. Na jar 2004, keď bola Knechtová speváčkou a líderkou kapely Peha, absolvovali československé turné, ktoré malo obrovský úspech na oboch stranách Moravy. Po siedmich rokoch si spoluprácu zopakujú a to nielen na Slovensku, ale i v Česku, kde budú pokračovať v apríli v spoločnom koncertovaní.

Termíny turné:
25.3. Trenčín, Piano Club
26.3. Prievidza, Element Club
29.3. Prešov, PKO
30.3. Žilina, Dom kultúry
31.3. Košice, Spoločenský pavilón
13.4. Bratislava, Majestic Music Club

www.chinaski.cz
www.katarinaknechtova.com