O podujatí

Aj tento rok Policajný zbor SR pripravuje pre širokú verejnosť deň, počas ktorého priblíži náročnosť a zodpovednosť svojho povolania. Deň polície sa uskutoční v Incheba Expo Bratislava 5. júna. Ľudia často vnímajú prácu polície negatívne kvôli udeľovaniu pokút, avšak je mnoho ďalších elementov, ktoré toto povolanie zahŕňa. Policajti sú neraz pri výkone služby vystavení nebezpečenstvu ohrozenia vlastných životov, a to si zaslúži rešpekt.

Počas Dňa polície návštevníkov čakajú realistické ukážky jednotlivých činností a techniky, s ktorou policajti pracujú. Oboznámia sa s technikou Útvaru osobitného určenia, ako aj s technikou Dopravnej polície. Medzi lákadlá sa zaradia testovacie jazdy na vozidlách, na akých jazdia ústavní činitelia a prehliadka vrtuľníka ministerstva vnútra. Nebudú chýbať ukážky policajnej hipológie, služobnej kynológie a ukážky kriminalistického a expertízneho ústavu. Počas celého trvania podujatia budú pripravené mnohé atrakcie pre deti, ale aj pre dospelých.

Program na hlavnom pódiu

10.00 – Začiatok podujatia
10.55 – TRIO Girls
11.25 – StarMania
13.25 – Old School Brothers
14.00 -  Profesionáli
14.25 – TINA
15.15 – Hudba MV SR
15.50 – Profesionáli, Návšteva vedenia MV SR a polície, príhovory
16.15 – Katka Knechtová
17.05 –  DJ
18.00 – Záver podujatia

Špeciálny hosť PROFESIONÁLI
O 11.00 a 13.00 budete môcť sledovať ukážky jednotlivých zložiek PZ (kinológiakynológia, hypológiahipológia, pyrotechnici…) atď.
Program mimo hlavného pódia

Program prebieha na viacerých stanovištiach. V rámci celého priestoru vznikne „detský areál“ Dňa polície s mnohými atrakciami, ako:
•    Dopravné ihrisko;
•    Labyrint;
•    Výtvarná zóna;
•    Vedomostný kútik (v spolupráci so Slovenským Červeným krížom);
•    Fyzické „funny“ disciplíny;
•    Bábkové divadlo;
•    Opičia dráha.


Okrem „detského areálu“ sa už tradične koná výstava policajnej techniky a v spolupráci s Kriminalistickým a expertíznym ústavom v hale A1 bude pre vás pripravené „forenzné laboratórium“, kde si na vlastnej koži môžete vyskúšať, ako sa odoberajú napríklad odtlačky prstov, a budete mať jedinečnú možnosť zoznámiť sa s pracovnými a technologickými postupmi kriminalistov.