O tvorcoch

JENNIFER ANISTON (Nicole Hurley)

sa narodila v Sherman Oaks v Kalifornii a vyrástla v New Yorku. Je to všestranná herečka, ktorá bola s hereckým svetom v kontakte už od útleho detstva. Jej otcom je John Aniston, ktorý účinkoval v seriáli NBC Tak plynie čas, a krstným jej bol dnes už zosnulý Telly Savalas.
 
V minulom roku Aniston účinkovala v hite Nie je z teba až tak paf a v romantickej komédii Láska na druhý pohľad s Aaronom Eckhartom. V roku 2008 si zahrala v úspešnej filmovej adaptácii obľúbenej knihy Johna Grogana Marley a ja s Owenom Wilsonom. Nedávno sme ju mohli vidieť po boku Stevea Zahna v romantickej komédii Management. Pred nedávnom dokončila práce na filme The Baster spoločnosti Miramax s Jasonom Batemanom.
Aniston spoločne so svojimi kolegami Courteney Cox-Arquette, Matteom LeBlancom, Mattheweom Perrym, Davidom Schwimmerom a Lisou Kudrow natočila desať sezón úspešného komediálneho seriálu Priatelia. Za svoju prácu na roli Rachel Green si vyslúžila päť nominácií na cenu Emmy, dve nominácie na cenu SAG a dve nominácie na Zlatý glóbus. Okrem toho, že štyrikrát získala People's Choice Award bola tiež v roku 2002 po prvýkrát odmenená cenou Emmy v kategórii Najlepší ženský herecký výkon v komediálnom seriáli, a v roku 2003 získala v rovnakej kategórii Zlatý glóbus.
Okrem fenomenálneho úspechu na televíznych obrazovkách je Aniston aktívnou filmovou herečkou, kde si vyskúšala role celkom odlišné od tých televíznych. Vidieť sme ju mohli v úspešnej romantickej komédii Rozchod! s Vincom Vaughnom. Objavila sa tiež vo filme Zbožňujem prachy!, v ktorom sa vrátila do nezávislej kinematografie. Za obidve tieto role zožala veľmi pozitívne kritické ohlasy. Okrem toho hrala aj v snímke Roba Reinera Klebetí sa... a tiež v thrillery Hra s neverou s Cliveom Owenom.
Po boku Bena Stillera sme ju mohli vidieť v snímke Riskni to s Polly. Taktiež sme ju mohli vidieť spoločne s Jimom Carreym a Morganom Freemanom v úspešnej komédii Božský Bruce.
Zahrala si taktiež v kritikou veľmi cenenom treťom filme Miguela Artety Poctivé dievča s Jakom Gyllenhaalom, Johnom C. Reillym a Zooey Deschanel a za túto rolu bola nominovaná na cenu Independent Spirit Award. Film zožal pri svojom debute na festivale Sundance v roku 2002 búrlivé ovácie a do kín ho uviedla spoločnosť Fox Searchlight.
Medzi jej ďalší snímky patrí napríklad Rocker s Markom Wahlbergom v réžii Stephena Hereka, Ona, jedine ona s Edom Burnsom a Cameron Diaz, Perfektný záskok s Kevinom Baconom a Olympiou Dukakis v réžii Glenna Gordona Carona, Kým si tu bol  s Jeanne Tripplehorn, Sarah Jessicou Parker a Dylanom McDermottom a kritikou veľmi cenená snímka Objekt mojej túžby s Paulom Ruddom. Ďalej hrala vo filmoch Maléry pána Šikulku a Sen pre dievča, ktoré nespí.
V roku 2006 uskutočnila svoj režijný debut a natočila krátky film Room 10, ktorý bol súčasťou úspešnej série krátkych filmov Glamour Reel Moments.

Aniston, ktorá má grécky pôvod, strávila rok svojho detstva v Grécku, kde žila so svojou rodinou, ale keď jej otec získal rolu v televíznom seriáli Love of Life, presťahovali sa všetci do New Yorku. Prvé herecké krôčiky uskutočnila v jedenástich rokoch, kedy sa stala členkou dramatického krúžku v rámci školy Rudolfa Steinera.
Profesionálne herectvo začala študovať v New Yorku na High School of the Performing Arts. Potom, čo ju v roku 1987 dokončila, sa objavila v množstve prestížnych newyorských divadelných hier. V roku 1989 získala svoju prvú televíznu rolu v seriáli Molloy. Medzi jej ďalšie televízne role patrí aj rola v seriáloch The Edge, Ferris Bueller, rola v seriáli Herman's Head a hosťujúca rola v seriáloch ako Quantum Leap alebo Burke's Law.


GERARD BUTLER (Milo Boyd)

sa v Hollywoode preslávil v roku 2007, kedy stvárnil v hite Zacka Snydera 300 rolu sparťanského kráľa Leonida. Film prekonal v priebehu premiérového víkendu akékoľvek rekordy a po svete zarobil vyše 450 miliónov dolárov. Butlera tak pasoval do pozície veľmi žiadaného predstaviteľa mužných hlavných rolí.
V minulom roku sa Butler objavil v celosvetovo veľmi úspešnej romantickej komédii Chceš ma, chcem ťa s Katherine Heigl. Rovnako sme ho mohli pred nedávnom vidieť v thrilleroch Ctihodný občan (na ktorom sa podieľal aj ako producent) a Gamer. Jeho hlas môžeme v súčasnosti počuť v animovanej snímke spoločnosti DreamWorks Animation Ako vycvičiť draka. Medzi jeho chystané projekty patrí režijný debut Ralpha Fiennesa Coriolanus, adaptácia divadelnej hry Williama Shakespeara, a v spolupráci s režisérom Marcom Forsterom snímku Machine Gun Preacher.
Butlera sme mohli v nedávno vidieť aj v snímke Guya Ritchieho RocknRolla, v ktorom sa objavil po boku Thandie Newton. Okrem toho si zahral v detskom dobrodružnom filme Zabudnutý ostrov s Jodie Foster a Abigail Breslin. V decembri 2007 si zahral v romantickej dráme P.S. Milujem Ťa s Hillary Swank.
V roku 2004 získal Butler prestížnu hlavnú rolu vo filmovej verzii Fantóm opery Andrewa Lloyd Webbera. Uznanie kritiky si vyslúžil za svoj výkon po boku Emily Mortimer v nezávislej snímke Milý Frankie, ktorý sa premietal na festivale v Cannes v roku 2004. Okrem toho sme ho mohli vidieť vo filmoch Beowulf: Kráľ barbarov, Životný zápas, Prúd času, Lara Croft – Tomb Raider: Kolíska života a Kráľovstvo ohňa.
V roku 1997 debutoval v celovečernej snímke Johna Maddena Pani Brownová s Judi Dench. Medzi jeho ranné role patria napríklad tie vo filmoch Fast Food, One More Kiss, Harrisonove kvety a adaptácia Čechovovho Višňového sadu z roku 1999.

Butler, rodák zo škótskeho Glasgow, debutoval v divadle v dvanástich rokoch rolou v muzikáli Oliver v slávnom Kings Theatre. Potom sa ale od herectva odklonil a sedem rokov sa venoval štúdiu práva, než sa v Londýne k divadlu vrátil. V roku 1996 získal hlavnú rolu v úspešnej divadelnej adaptácii filmu Trainspotting. Potom sa objavil v množstve hier, okrem iného napríklad v hre Tennessee Williamsa Suddenly Last Summer, v ktorej si zahral po boku Rachel Weisz.


ANDY TENNANT (réžia)

naposledy režíroval romantickú komédiu Bláznovo zlato s Mattheweom McConaugheym a Kate Hudson a predtým celosvetový hit Hitch: Liek pre moderného muža s Willom Smithom v hlavnej roli. Pred touto snímkou režíroval obľúbenú romantickú komédiu Dievča na roztrhanie s Reese Witherspoon. Tennant sa taktiež podieľal na scenári romantického dobrodružného filmu Večný príbeh, ktorý aj režíroval a v ktorom sa objavili Drew Barrymore, Dougray Scott a Anjelica Huston. V roku 1999 sa ujal režijného vedenia snímky Anna a kráľ s Jodie Foster a Chow Yun-Fatom, ktorý bol v dvoch kategóriách nominovaný na Oscara.

Tennant
, rodák zo Chicaga, vyštudoval divadelné umenie na University of South California. V televízii režíroval hity ako Wonder Years, Parker Lewis musí vyhrať a Dobrodružstvo Brisco Countyho Jr. Jeho celovečerným režijným debutom bola snímka Malé dohadzovačky a potom sa ujal réžie filmu Iba blázni sa ponáhľajú s Mattheweom Perrym a Salmou Hayek.
V súčasnosti Tennant pripravuje niekoľko ďalších projektov v rámci svojej produkčnej spoločnosti Film Buff Productions.