Intro

Posledné mafiánske turné:

Dohrajú a končia s predstaveniami!

BRATISLAVA – Kultové divadelné predstavenie sa končí. Divadlo D-club a herci Igor Adamec, Martin Vanek, Peter Batthyany a Peter Sklár oznámili, že po skončení Maftour 09 už s „mafiánskym“ predstavením vystupovať nebudú. Záchvaty smiechu a trhanie bránic tak čakajú posledných 16 slovenských miest, kam sa prídu známi televízni mafiáni osobne rozlúčiť.

Oficiálna veľká rozlúčka je pripravená už 25. marca v bratislavskom PKO. Pre návštevníkov posledného bratislavského predstavenia pripravili organizátori aj milé prekvapenie. Sedem šťastlivcov nájdem na spodnej strane sedadla prilepený špeciálny darček – poukážku na nákup nákup bielizne cez internetový obchod Saxana.sk v hodnote € 33,-. Po rozlúčke s bratislavskými divákmi budú cesty hercov smerovať aj do všetkých veľkých slovenských miest: Košice, Trnava, Nitra, Banská Bystrica či Žilina.

Mafiánske historky I alebo Hodina angličtiny je pôvodné divadelné predstavenie. Vzniklo celkom spontánne z dialógov, ktoré herci viedli počas nespočetných ciest autobusom. Obľúbené frázy a vtipy dali do formy predstavenia a kult bol na svete! Príbeh predstavenia je už takmer notoricky známy: Boss mafie Miki sa vracia z Londýna a oznamuje svojim chlapcom, že v čase zjednocovania Európy nemôžu ani mafiáni zostať úplne „jednoduchí“ a musia sa naučiť anglicky, aby mohli rozšíriť pole svojej pôsobnosti. Poverí jedného zo svojich mužov - Roba, aby zadovážil učiteľa. Ten, tak ako je zvyknutý, unesie nejakého úbožiaka rovno spred samoobsluhy. Zistí sa však, že unesený pedagóg učí chémiu a po anglicky nevie ani slovo. Mafiáni však nútia učiteľa s pištoľou v ruke, aby ich aj tak po anglicky učil…

 

Mafiáni idú na turné, po Slovensku budú aj lietať! 

 

"Predstavenia sú medzi ľudmi veľmi populárne a preto chceme potešiť čo najviac divákov. A keďže na štyroch kolesách by sme to nestihli vždy a všade, rozhodli sme sa využiť služby leteckého dopravcu," vraví Igor Suja zo spoločnosti R3 promotion, ktorá turné produkčne zabezpečuje.

Plní očakávaní a napätia sú aj herci: "Takéto veľké turné sme si vyskúšali na jeseň a bol to úžasný zážitok. Preto nás veľmi poťešilo, keď sme dostali možnosť si to celé zopakovať. Navyše s pôvodným mafiánskym predstavením, ktoré je alfa a omega príbehov o mafiánoch, " zhodujú sa herci.

Mafiánske historky I alebo Hodina angličtiny, je pôvodné divadelné predtavenie. Vzniklo celkom spontánne - z dialógov, ktoré herci viedli počas nespočetných ciest autobusom. Obľúbené frázy a vtipy dali do formy predstavenia a kult bol na svete! Príbeh predstavenia je už takmer notoricky známy: Boss mafie Miki sa vracia z Londýna a oznamuje svojim chlapcom, že v čase zjednocovania Európy nemôžu ani mafiáni zostať úplne "jednoduchí" a musia sa naučiť anglicky, aby mohli rozšíriť pole svojej pôsobnosti. Poverí jedného zo svojich mužov - Roba, aby zadovážil učiteľa. Ten, ako je zvyknutý, unesie nejakého úbožiaka rovno spred samoobsluhy. Zistí sa však, že unesený pedagóg učí chémiu a po anglicky nevie ani slovo. mafiáni však nútia učiteľa s pištolou v ruke, aby ich aj tak po anglicky učil... Stretnutie jemného, vychovaného učiteľa uznávajúceho všetky morálne princípy a ľudí zo sveta, kde žiadna morálka neplatí a počíta sa iba hrubá sila a peniaze prináša množstvo gagov a komických situácii. Jako hovoria samotní herci: "Toto predstavenie však nieje vymyslené. Žiaľ, ešte stále je to naša dnešná realita a priniesol ho život sám..."

 

 

Ali - Peter Sklár

Banán - Peter Batthyany

Paula - Martin Vanek

Učiteľ - Igor Adamec

Hrajú:

Bratislava - Známi televízni mafiáni opäť dvíhajú kotvy a vyrážajú na turné. Záchvaty smiechu, trhanie bránic čaká 16 slovenských miest. S pôvodným divadelným predstavením precestujú v priebehu 3 mesiacov herci Peter Batthyany, Martin Vanek, Igor Adamec a Peter Sklár celé Slovensko. Aj preto pôjdu na niektoré predstavenia letecky.