HLASOVANIE RESPONDENTOV V 5. ROČNÍKU CENA VEREJNOSTI 2013 BOLO UKONČENĚ 

Hlasovalo sa od  1. 10. 2013 do 24. 10. 2013. Víťazom súťaže sa stane stavba, ktorá 24.10. 2013 do 23.59  hod. získala najvyšší rating, teda s hodnotou číslo 5. Výsledné ratingy budú vyhlásené v rámci Gala večera STAVBA ROKA 2013, 21. novembra 2013 o 18:30 v bratislavskom Mestskom DPOH. Televízny záznam si môžete pozrieť 30. novembra o 20.05 na TV 2. Ďakujeme, že ste sa zúčastnili hlasovania.

najhoršia Hlasujte: najlepšia
1 2 3 4 5
Rating: 4.64
13. Logisticko-predajné centrum KON-RAD
novostavba
Bratislava, Cesta na Senec 24

Autori architektonického riešenia:Ing. arch. Milan ŠkorupaProjektant architektonickej časti:IPE-CONSULT, spol. s r. o. Projektant stavebnej časti:Ing. Július Blažej Hlavný zhotoviteľ:HORNEX, a. s. Hlavný stavbyvedúci:Ing. Peter LučivňákStavebník:KON-RAD spol. s r. o. Dozorná činnosť:Vladislav Vido Celkové investičné náklady bez DPH:neuvádzajú saStavebné náklady bez DPH:4,9 mil. €Lehota výstavby:05/2010 – 03/2012

Skratky: PP - podzemne podlazie,  NP - nadzemne podlazie

Plocha pozemku: 26.677 m2, plocha zastavaná objektmi: 14.158 m2, chodníky, komunikácie a parkovacie plochy: 7.651 m2, plocha zelene: 4.093 m2, obostavaný priestor: 157.338 m3, celková podlažná plocha: 15.497 m2, úžitková plocha haly: 11.950 m2, úžitková plocha administratívnej budovy:  2.850 m2.
Logisticko-predajné centrum KON-RAD nevzniklo na zelenej lúke ako v súčasnosti väčšina. Je príkladom premeny územia, ktoré v očiach bežného okoloidúceho evokovalo „časy minulé“ a čakalo na svoju premenu. Spoločnosť KON-RAD, ktorá existujúce objekty používala ako predajne a skladovacie haly, mala okrem cieľa postavenia nového centra ešte jednu, avšak zásadnú podmienku - realizáciu stavby bez prerušenia existujúcej prevádzky. Búracie práce, ktoré sa začali v máji 2010 a neskôr stavebné práce od jesene 2010 boli realizované za plnej prevádzky. Táto stavba je vynikajúcim príkladom inžinierskeho plánovania a vynikajúcej spolupráce najmä medzi všetkými hlavnými účastníkmi realizácie tejto po všetkých stránkach vydarenej novostavby – architektom, projektantmi, hlavným zhotoviteľom a stavebníkom. Postavenie novej budovy skladu a obloženie pôvodnej administratívnej budovy skrášlilo aj vstup do Bratislavy, lebo  bývalé „krechty“ nahradila moderná priemyselná budova. Etapy výstavby: 1. administratívno–predajná a technická budova spolu s časťou skladovej haly, 2. skladová hala, 3. skladová hala s technickými priestormi a  prístrešok na obaly.
Architektúra areálu kladie dôraz na zachovanie kontinuity s exitujúcou funkcionalitou a infraštruktúrou, ako aj jednoduchosťou  vnútro areálovej organizácie. Skladová hala je objemovo dominujúcou časťou komplexu s účelovým prepojením s obchodno-administratívnymi priestormi, ako aj s dopravným napojením. Okolo celého areálu obieha vnútro areálová komunikácia, z ktorej sú prístupné zásobovacie rampy a plochy statickej dopravy pre osobné automobily i odstavné čakacie plochy pre nákladnú dopravu. Doterajšie dopravné napojenie na verejnú komunikáciu je zachované. Vo vstupnom priestore v blízkosti hlavného vstupu do existujúcej administratívno-skladovej budovy je vrátnica ako súčasť novostavby prepojenej s existujúcou budovou. Skladové haly sú stavby s typickou priemyselnou architektúrou a zároveň vychádzajú zo štandardov stavebníka. Tvarovo samostatným riešením je administratívno-predajná časť stavby, kde je personálno-technické, ako aj obchodno-prevádzkové zázemie vrátane priestorov výdaja stravy. V tejto časti je aj hlavný vstup do komplexu.